Skocz do zawartości
misiek2001

[MODUŁ] Quick Edit-moduł do aktualizacji cen i ilości prod.

Rekomendowane odpowiedzi

Przydatny moduł do szybkiej aktualizacji cen i ilości produktów w sklepie.Pozwoliłem sobie dodać spolszczenie, może niezbyt doskonałe i nie kompletne, więc mile widziane poprawki:)Moduł po zainstalowaniu pojawia się jako dodatkowa pozycja w zakładce Katalog pod nazwką Quick Edit (można tą nazwę zmienić w konfiguracji modułu.pozdrawiamjs

post-142-1399570670,52_thumb.jpg

productedit.zip

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja poproszę o dodanie kolumny z kodem ref. dostawcy, nazwa dostawcy i kod prod. (u mnie wpisywanym w Lokalizacji) ażeby można je było edytować (dostawcę wybierać z dostępnych i kod wpisywać)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przydałoby się dodać możliwość robienia promocji dla wielu produktów. Miałrm coś takiego w mass update, ale się posypał. Np."Rabat"=>array( "db_field"=>"reduction_price", "friendly"=>"ObniĹĽka o", "prefix"=>'zĹ?', ), "Rabat%"=>array( "db_field"=>"reduction_percent", "friendly"=>"Rabat %", "prefix"=>'%', ), "Rabat od"=>array( "db_field"=>"reduction_from", "friendly"=>"Rabat od", ), "Rabat do"=>array( "db_field"=>"reduction_to", "friendly"=>"Rabat do",W productedit nie wiem jeszcze gdzie dodać ten kod.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zrobiłem moduł dodający/odemujący hurtowo promocje % dla wszystkich produktów w sklepie.czyli wybieram +5 i w sklepie wszystkie produkty mają promocje wiecej o 5% czyli:10->1511-1620-25itdlub wybieram -5 i w sklepie wszystkie produkty mają promocje mniej o 5% czyli:33->2815->105->0itdosoby zainteresowane proszę o kontaktjeśli trzeba jeszcze inne dodatki moduł chętnie rozbuduje!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę o podpowiedź jak dopisać kolejne pola do Quick Edit, chcę zmienić Cenę bez Vatu na cenę Brutto, lub jeszcze dopisać inne pola takie jak producent. Mam to robić w pliku AdminProductEdit.php? Jak i gdzie to zmieniać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja skopiowałem go do katalogu modules, w panelu Admina kliknąłem zainstaluj i..... szukałem, go... bo coś nie działa...,

a on się schował i działał :D Moduł używa się z poziomy zakładki Katalog.

Nie wiem czy tak samo Tobie "Nie działa" jak mi. W zakładce Moduły możesz jedynie jego nazwę zmienić.

Dołączona grafika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja skopiowałem go do katalogu modules, w panelu Admina kliknąłem zainstaluj i..... szukałem, go... bo coś nie działa...,

a on się schował i działał :D Moduł używa się z poziomy zakładki Katalog.

Nie wiem czy tak samo Tobie "Nie działa" jak mi. W zakładce Moduły możesz jedynie jego nazwę zmienić.

Dołączona grafika

dzięki za info już wpadłem i poprawnie wszystko działa, trochę się zamieszałem z tym modułem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale nadal miejcie na uwadze kwestie Ceny z podatkiem. Będę wdzięczny za pomoc. Te pola co są to niech pozostaną ale dodać chcę tą Cenę z podatkiem bo na tym bazuje przy sprzedaży, a cena zakupu netto i sprzedaży netto też niech będą, można zobaczyć ile jeszcze zostaje +/- zarobku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma czegoś takiego jak cena z podatkiem, cena to cena a podatek to podatek. Cen brutto to cena + podatek. Co jeśli zmieni się podatek (a zmieni się od stycznia) masz 20.000 przedmiotów i w każdym zmienisz cenę? Czy w jednym miejscu podatek z 22% na 23%? Tak na zdrowy rozsądek :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba nie wyraziłem się do końca jasno. Chcę pozostawić pola:

Nazwa / Kod Produktu / Cena hurtowa netto / Cena bez VAT / Stawka VAT / Cena końcowa (nieaktywna) / Ilość / Akcje

Jednak chcę dodać pole Cena brutto (w miejscu czerwonej kreski)

Chodzi mi o cenę sprzedaży brutto. Bo jest pole Cena bez VAT a mi chodzi o Cena z VAT. Pole podatku chcę zostawić bo wiem że od 01.01.2011 będzie VAT w górę, ale chcę uniknąć wpisywania cen detalicznych sprzedaży jako ceny netto, ponieważ wyjdą zaokrąglenia typu 99 gr, 01 gr.

Dołączona grafika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Musiał byś przerobić skrypt aby przeliczało na odwrót, tzn cena brutto - VAT = cena netto i wtedy będzie na podstawie vatu i ceny brutto wyliczało cenę detaliczną :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moduł został poprawiony przez mojego kumpla, za co wielkie dzięki jemu składam :) Pozdro Czarny.

Wrzucam poprawiony moduł QuickEdit v1.1

Kolumna Cena końcowa została odblokowana, co pozwala na wprowadzanie ostatecznej ceny brutto a moduł sam przelicza do ceny netto i automatycznie zmienia Cenę bez VAT na prawidłowo przeliczoną. A więc można edytować wpisując cenę netto lub brutto sprzedaży.

Dołączona grafika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To powiedz koledze, żeby dodał jeszcze przycisk zapisz wszystkie.A zapisywanie poszczególnych niech będzie za pomocą ajaxa bez przeładowywania strony :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To powiedz koledze, żeby dodał jeszcze przycisk zapisz wszystkie.A zapisywanie poszczególnych niech będzie za pomocą ajaxa bez przeładowywania strony :)

Nie przesadzacie trochę? :) A kolega powie "ok zrobiłem wszystko cena 100zł" :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy kojarzycie w karcie produktu info o dostępności "pozwól zamawiać" - "nie pozwól'. Proszę o pomoc jak wydobyć z presty do modułu Quick Edit aby było widoczne czy produkt jest odblokowany czy zablokowany do zamówień.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta