Skocz do zawartości
kornikmax

Nie działa wysyłanie poczty

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się problem dość poważny - nie działa wysyłanie poczty, tzn. nie można nawet wysłać maila testowego z panelu administracyjnego, bez znaczenia czy jest to ustawienie mail w PHP czy też SMTP. Cały czas pokazuje animację wysyłania maila jednak nic się nie dzieje, mail nie dochodzi.Dodam, że wersja presty to 1.3.6.0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem do nich w tej sprawie, powiedzieli że zainstalowali prest i u nich działa. Ta sama kopia sklepu na innym serwerze działała bez problemu. Polecam ich gnębić mailowo aż rozwiążą problem, w moim przypadku pomogło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem do nich w tej sprawie, powiedzieli że zainstalowali prest i u nich działa. Ta sama kopia sklepu na innym serwerze działała bez problemu. Polecam ich gnębić mailowo aż rozwiążą problem, w moim przypadku pomogło.

Właśnie mam to samo, inny eksperymentalny sklep mam postawiony na inny serwerze i wszystko śmiga bez problemu. W takim razie pozostaje kontakt z adminami, niestety

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany a częściowo dzięki tej poradzie z angielskiej strony:

http://www.presto-changeo.com/content/9-fix-email-problems

 

U mnie w Prescie 1.3.6.0 plik znajdujący się w ../tools/swift/swift.php nie zawierał żadnych instrukcji, co blokowało wysyłanie php mail. Rozwiązaniem okazało się skopiowanie tego pliku z wcześniejszej wersji (1.3.5.0) oraz zamiana w pliku /tools/swift/Swift/Message.php

 

$this->setFrom("");

 

na

 

$this->setFrom("twojmail@twojadomena.pl");

 

Dzięki temu zabiegowi wszystko działa poprawnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pomocy, mam ten sam problem, maile nie przychodzą, testowy też ginie gdzieś w innym wymiarze, czy ktoś ma na to sposób; sklep mam na home.pl; sprawdzili mi wszystkie ustawienia i twierdzą że wszystko jest tak jak oni mają, prawa dostępu; tylko u nich działa a u mnie nie; mail nie wychodzi poza serwer. :cry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat bo mam ten sam problem.Sklep na home.plW home.pl ustawione przekierowanie poczty na gmail z adresem w własnej domenie.Żaden mail do admina nie dochodzi.Ok. Rozwiązane.Ustawiłem maile przez smtp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam mam też sklepik na home.pl i maile nie wychodzą, oczywiście przy wysyłaniu testowej jest powiadomienia, że "wiadomość wysłana" próbowałem już wszystkich sposobów zamieszczonych na różnych forach i bez efektu, co ciekawe do 20 lutego wszystko działało, a nagle przestało i nie wiadomo dlaczego. Może ktoś podać jakiś alternatywny inny darmowy serwer na którym poczta presty będzie działać, chciałbym sprawdzić czy jest o wina presty czy konfiguracji na serwerze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ostatnio podobny przypadek miałem na 1&1 pozmieniali serwery smtp jeżeli masz ustawione smtp to sprawdź czy twoim rzeczywistym serwerem smtp jest ten który masz ustawiony w konfiguracji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeże

 

Bardzo proszę o pomoc.

Sklep nagle przestał wysyłać maile do klientów (działało i chociaż nic nie zmieniałem nagle przestało). Do mnie przychodzą maile o nowym zamówieniu ale maile do klientów już nie. Nie ważne czy to gmail, wp czy np interia klient nie dostaje żadnej wiadomości. Nie ma ich również w spamie.

Ja na skrzynke NIE dostaje jakichkolwiek wiadomości o nie udanym doręczeniu.

 

Sklep jest postawiony na active24 (h2.pl) a z maila korzystam w home, gdzie również mam wykupioną domenę. Dla testów zmieniłem maila sklepu na maile w gmailu i tam wszystko działa - klienci otrzymują wiadomości.

Problem istnieje tylko w przypadku gdy wysyłam maile z domeny sklepu.

 

Mam nadzieje, że zrozumiecie o co mi chodzi.

Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat

w Panelu administracyjnym poustawiałem wszystko jak trzeba, tak aby wysyłam maile do klientów z nowymail@domena.pl po zapisaniu nadal wysyła maile do klientów ze staradomena@gmail.com i w panelu administracyjnym też samoczynnie zmienia :cry:

Zmieniłem w pliku tools/swift/swift/message.php

fragment

$this->setFrom("");

na

$this->setFrom("nowadomena@domena.pl");

 

I teraz wysyła maile do klientów z nowadomena@domena.pl ale automatycznie w wiadomości jest wypełniona opcja

odp: staradomena@domena.pl (w przykładzie gmail.com)

Jak w załączniku.

P.S. na obrazku "odp do" i "do" to dwa rózne maile po prostu w programie pocztowym oba zapisane jako "ja" ;)

 

Ktoś wie jak to zmienić ?

Z góry dzięki za pomoc

post-10059-1399570716,81_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności posprawdzaj jeszcze raz:

Preferencje > Adresy sklepów > Dane kontaktowe > Adres E-mail

oraz jeśli używasz SMTP:

Parametry zaawansowane > E-mail > Adres E-mail > Nazwa domeny mailowej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem. wszystko ok.

Okazało się że mam zdublowane wpisy PS_SHOP_EMAIL oraz PS_SHOP_NAME w bazie danych.

w jednym było to co chciałem w drugim mail @gmailowy.

wyrzuciłem @gmail i teraz wszystko jest ok :)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Houston mam problem. Po zakupie przez klienta maile do mnie nie dochodzą. Klient dostaje wszystkie. Na początku wszystko do mnie docierało ale niestety sie sypneło. Mam Presta 1.5.4.0. Proszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



  • Przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

  • Aktywni użytkownicy

    Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

  • Statystyki forum

    • Tematów
      7 825
    • Postów
      37 127
×