Skocz do zawartości

kantrzyn

Members
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Moduł płatność przy odbiorze za dodatkową opłatą

  Ja bym się bał temu człowiekowi z PrestaDev zlecić wykonanie formuły na tabliczkę mnożenia w Excelu! W pośpiechu kupiłem ten moduł płatność przy odbiorze za dodatkową opłatą w PrestaDev. Moduł umożliwia tylko dodanie stałej opłaty za pobranie. W opcjach ma też opłatę jako procent kwoty pobrania, tylko że wówczas w podsumowaniu zamówienia panuje chaos, bo kwota dodatkowej opłaty dodawana jest do sumarycznej wartości produktów, jeszcze przed dodaniem kosztów przesyłki, tak że klienci nie będą wiedzieć o co chodzi. W fakturze proforma przy opcji naliczania procentowego opłaty panuje totalny chaos. Moduł nie umożliwia naliczania dodatkowej opłaty za pobranie tak jak robią to wszyscy znani mi przewoźnicy - płaci się opłatę procentową od kwoty pobrania, ale nie mniej niż określona minimalna opłata za usługę pobrania. Moim zdaniem każdy moduł "pobranie przy odbiorze za dodatkową opłatą" powinien mieć taką opcję, skoro to jest podstawowa metoda naliczania tej opłaty przez przewoźników. Bez tej opcji ludzie powinni się wstydzić brać złotówkę za taki moduł. Moduł ten zawiera nawet błąd ortograficzny w tłumaczeniu - kurjer zamiast kurier (ale to akurat można samemu poprawić w opcjach tłumaczenia). Jak zwróciłem uwagę na błędy i niedoróbki w tym module, to mnie Patryk Marek poprosił o DANE LOGOWANIA DO FTP, aby mógł to sprawdzić!!! Dobrze że nie poprosił o dane logowania do mojego konta bankowego. Potem napisał, że zrobi poprawki i prześle mi poprawiony moduł, a jeśli się nie uda, to zwróci pieniądze. Owszem, przesłał nowy plik z tym modułem ze zmienioną nazwą pliku. W samym module nie stwierdziłem żadnych zmian, nawet tego błędu ortograficznego nie raczył poprawić. Za opcję procentowego liczenia opłaty z uwzględnieniem opłaty minimalnej człowiek zażądał 100 zł - cytuję: "Za napisanie takich modyfikacji dodatkowo chcę 100zł". No i stwierdził, że moduł jest zgodny z opisem w jego sklepie - troszkę tak jakby producent aut w specyfikacji zamieścił info, że auta ma cztery biegi, a w rzeczywistości było 5 biegów, przy czym na piątym biegu wszystko by klekotało tak, że nie dałoby się wysiedzieć w aucie. No i jeszcze w ostatnim mailu poprosił mnie o dane do rachunku, jakbym nie podał tych danych przy zamówieniu!!! Czy ktoś używa tego płatnego modułu http://addons.prestashop.com/en/payment ... h-fee.html i może napisać jak się sprawuje?
 2. Prestashop 1.5.5 Jako walutę domyślną ustawiłem EUR, jako opcjonalną PLN. Ceny są wpisywane do PS w EUR. Wpisałem ceny rabatowe od określonych ilości jak i dla testów kwotę rabatu od ceny dla określonych ilości produktów. Po przejściu do sklepu na stronę produktu i ustawieniu waluty PLN, wyświetlone kwoty rabatów są totalnie błędne. Nawet nie potrafię zrozumieć reguły jak PS liczy te rabaty. Gdzieś jest błąd w formule przeliczania walut do celu rabatów. W koszyku rabaty były obliczane prawidłowo. Przy ustawieniu jako waluty EUR kwoty rabatów były podawane prawidłowo. Obecnie zastosowałem rabaty procentowe i wyświetlany jest tylko procent rabatu, a więc przy takim ustawieniu rabatu nie ma problemu.
 3. Skrócenie zamówienia

  W wersji 1.5.5 nie wystarcza dokonać zmian w pliku authentication.tpl dla wyłączenie pola z datą urodzenia, czy pola Pan, Pani... przy rejestracji (zakup i rejestracja na jednej stronie). Dodatkowo trzeba dezaktywować odpowiednie komendy w pliku order-opc-new-account.tpl
 4. Zmiana skalowania zdjęć produktu na większe

  Witam, wersja Prestashop 1.5.5. Też mam problem z rozmiarem wyskakującego okienka fancybox, które nie pozwala na pokazanie zdjęcia o dużych wymiarach w oryginalnym rozmiarze. Wpisałem w pliku product.js 'autoScale' : false, tak jak napisał ircykk. Po kliknięciu miniaturek zdjęć produktu zdjęcia otwierają się w oknie przeglądarki, choć do pełnego powiększenia trzeba kliknąć na zdjęcie jeszcze raz. Takie rozwiązanie byłoby akceptowalne, choć mało eleganckie; ale... na stronie produktu klikanie na podstawowe zdjęcie nie przynosi żadnej akcji - tzn. wyświetla się teks POWIĘKSZ DO PEŁNEGO ROZMIARU z symbolem lupy, ale kliknięcie na zdjęcie nie przynosi żadnego efektu! Najlepiej gdyby ktoś doradził jak zmienić rozmiar fancybox. Jak wyłączyć to autoskalowanie fancyboxa do wielkości okienka przeglądarki? Czy można tak ustawić to okienko fancyboxa, aby dostosowywało się do wielkości obrazka a nie do okienka w przeglądarce? Wersja PS 1.5.5 nie ma pliku jquery.fancybox-1.3.4.js, jest plik jquery.fancybox.js o zupełnie innym układzie linii. Także proszę o podanie tekstu otaczającego kodu w którym należałoby wprowadzić zmiany. Będę wdzięczny za pomoc. EDIT 19.09.2013. No to sam doszedłem (mimo, że nie mam bladego pojęcia o programowaniu) co zrobić aby zdjęcia wyświetlały się na cały ekran i to w okienku fancybox. Dotyczy PrestaShop 1.5.5 W pliku /js/jquery/plugins/fancybox.js w trzeciej linijce kodu zmieniamy ,fitToView:!0,aspectRatio:!1, na ,fitToView:!1,aspectRatio:!1, I to wsio!
×