Skocz do zawartości

misiek2001

Members
 • Zawartość

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Najprościej jak potrafię:Jeśli jesteś na stronach produktów to powiedzmy w stopce wyświetla się dany tekst (fragment kodu),a jeśli wchodzisz w strony związane z zamówieniem to ten tekst już się nie wyświetla.czyli jak widzi w adresie na przykład /order.php i wszystko z tym związane, payment.php, validation.php itp.to omija wyświetlanie tekstu.Po co mi jest to potrzebne.Podpiąłem system wymiany linków. System prawidłowo generuje linki dla podstron produktów, jednak nie widzi wszystkich podstron blokowanych przez robot.txt. Nie może dla nich wygenerować linków więc się wywala jeśli ktoś wejdzie na te strony, czyli zacznie wchodzić w rejestrację i sprzedaż.
 2. Witam,czy ktoś ma jakiś patent jak ograniczyć wyświetlanie fragmentów kodu w tpl do określonych podstron?Chciałbym, aby coś pojawiało mi się na części podstron, a na części nie.Czy ewentualnie da się coś takiego zrobić z modułami, czyli moduł na części stron jest a na części się nie pojawia.pozdrawiamjs
 3. Witam,czy komuś udało się podczepić jakiś system wymiany linków do prestashop?
 4. Ile za taki moduł do porównywarki cen?

  Jak w jakimś module typu massupdatewyświetla Ci się na stronie powiedzmy 20 czy 50 produktów na stroniezaznaczasz ptaszkiem które mają być dodane i na końcu masz przycisk Aktualizuj, czy dodajNie wszyscy mają tysiące produktów, a czasami warto pominąć w porównywarce te produkty, których nie chcemy promować z jakiś względów.wygląd mógłby być zbliżony do tego jak to jest w jakiś modułach typu quick edit, czy mass updatenazwa produktu | cena | kategoria w sklepie | kategoria w porównywarce (rozwijana lista) | do porównywarki? (pole wyboru) a na dole przycisk Aktualizuj (czy cos w tym stylu)Ile za taki moduł?
 5. Modułów do porównywarek cen narobiło się już trochę, zarówno darmowy pricewars, jaki kilka płatnych.Nie znalazłem jednak takiego modułu jakby mnie interesował.Powinien mieć następujące funkcjonalności:1. Możliwość wczytania listy kategorii z porównywarki (praktycznie każda porównywarka wystawia w postaci zazwyczaj xml)2. Możliwość przypisania kategorii z porównywarki do kategorii ze sklepu (albo bezpośrednio do produktu)3. Możliwość wybrania produktu do eksportu do porównywarki (czyli zaznaczamy czy dany produkt ma być w porównywarce czy nie).Ile kosztowałby taki moduł na początek dla jednej porównywarki?
 6. Będę pierwszy:))) http://www.prestashop.com/blog/article/prestashop_v13_final_is_now_available/
 7. Automatyczne wypełnianie meta keywords

  Powinno dać, bo wystarczy mi, jak przy wprowadzaniu nowego produktu zbuduje mi odopwiednie keyordsy zbierając z pola producent+dostawca+to co jest w tagach i wklei do pola meta keywords w SEO.Może być i dowolna inna metoda na zbudowanie tych keywordsów wg takiego klucza jak potrzebuję
 8. Automatyczne wypełnianie meta keywords

  W sklepie presty jest moduł do tego, ale chcą 150$ czy ? więc raczej nie do kupienia.Kombinuję jak to wypełniać używając javascriptu na etapie wpisywania, ale na razie mi się nie udaje, a przydało by się.Nie będę się brzydko wyrażał, ale ktoś kto wymyślił oddzielne robienie tagów i oddzielne robienie meta keywords to chyba nie bardzo pomyślał. Powinien być jakiś mechanizm do automatycznego budowania meta wg założeń użytkownika.No chyba że specjalnie tak zrobione żeby sprzedawać ten moduł.
 9. Witam, czy ma może ktoś patent na automatyczne wypełnianie meta keywords, aby uzyskać efekt jak na obrazku?
 10. Presta sama w sobie ma dość marne statystyki odwiedzin użytkowników. Na niemieckim forum znalazłem moduł do presty pozwalający pogodzić ją z darmowymi statystykami Piwik Pobieramy sobie ze strony http://piwik.org/ narzędzie do statystyk (php+mysql) instalujemy sobie pobieramy i instalujemy moduł z załącznika (z niemieckiego forum) i gotowe, mamy piękne statystyki. Konfiguracja prosta. Dodajemy stronę, podglądamy kod do wstawienia, bierzemy numerek id i wstawiamy do modułu. Dodatkowo wpisujemy adres gdzie jest zainstalowany Piwik (pamiętając o / na końcu bo inaczej nie zadziała) Skrypt korzysta z document.write więc nie wszędzie zadziała, niektóre serwery mają poblokowane to. piwik-03.tar
 11. [Aplikacja] import export

  No właśnie, bardzo siermiężny, że tak powiem, u mnie nie potrafił prawidłowo kodować polskich znaków, nie przenosił długich opisów, więc sobie na razie odpuściłem.
 12. [Aplikacja] import export

  Teoretycznie to taki program już jest nazywa się s2s firma e-mo.com.pl http://www.e-mo.com.pl/wiadomosc,67,sub ... ashop.html Próbowałem z tym powalczyć i u mnie nie działało zbyt dobrze, ale może ktoś jeszcze potestuje i podzieli się opiniami. Może coś źle robiłem.
 13. Na przykładzie opery:screen 1 wyłączenie javascriptCMS to jest zawartość tych stron co Ci się wyświetają po wybraniu About Us, adres, regulamin itp.screen 2 okno wpisywania w CMS (tools -> CMS, czy Narzędzia ->treść) , widać zamiast edytora puste okno do wpisania htmla,wklejasz kod javascrptu jaki Ci mapka google wygeneruje, dajesz zapisz i gotowe.
 14. Przyjmie, tylko sposobem:)Wyłącz obsługę javascript w przeglądarce. Wejdź do edycji cms. Odpali się edycja z pustą stroną, bez wczytywania edytora TINYMCE czy jak mu tam, wklej kod mapki google, zapisz. Będzie działało. Jednakże wklej mapkę na samym końcu jak już wszystko na tej stronie poukładasz w normalny sposób, bo jak późnej wejdziesz z włączonym edytorem TINYMCE to mapka się popsuje.
 15. Data w e-mailach ze sklepu

  w adminOrders.php w zakładce admin/tabsw $data dodaje sobie tylko sformatowaną przeze mnie jak chciałem datę, może ładniej by było inaczej, ale tak prościej:)normanie data przychodzi w formacie 2010-05-02 23:33:33 i jest tekstem dlatego nie działały mi operacje na datach:)przekazywanie dodatkowych parametrów do maila jest tylko w $tempalteVars = array ('{parametr}' ->zmienna,w templacie maila umieszczamy gdzie chcemy nasz {parametr}i będzie miał wartość taką jak zmiennatrzeba by pokombinować z innymi parametrami, mi zależało na dodaniu daty więc sobie ją zrobiłemtrochę dziwne że producenci nie przekazują hurtem wszystkich niezbędnych parametrów do wszystkich typów mailiwiem, że byłoby to nadmiarowe, ale zapobiegło by temu że czegoś brakuje bo do różnych maili potrzebne są różne parametryna przykład '{bankwire_owner}' => Configuration::get('BANK_WIRE_OWNER'), Oczywiście, wszystko tutaj dotyczy wysyłania zmiany statusów z palca z zakładki zamówienia. Przy wysyłaniu maila przy tworzeniu zamówienia parametry są przekazywane przez inny moduł.
×