Skocz do zawartości

kokin

Members
 • Zawartość

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez kokin

 1. Prestashop 1.5.6 Indeks produktu to jedno z pól do uzupełnienia w zakładce informacja (katalog>produkty) Wyświetla się toto później na stronie, a chciałbym tego niknąć jednak nie znalazłem żadnego "wyłącznika". Czy oznacza to, że muszę edytować jakiś plik .tpl?
 2. Czy oprócz poprawy jak mi się wydaje w wynikach wyszukiwania jest jeszcze jakiś sens dodawania do porównywarek? Dodałem sklep, towary na zapytania wyświetlane są na górze, a wejść z takiej porównywarki (jedna z 3 największych) notuję raptem kilka dziennie.
 3. Moduł do Poczty Polskiej

  Chodzi o coś podobnego do Paczkomatów. Po kodzie Klienta moduł przedstawia do wyboru listę placówek pocztowych mających siedzibę najbliżej lokalizacji Klienta. Z tym, że dodatkowo Klient może wybrać między dostawą do domu lub odbiorem w danej placówce pocztowej. Jest taki moduł?
 4. Wynagrodzenie administracja sklepu w prestashop

  Istotne jest chyba też ile sam sklep zarabia. Bo jak 3 k/m-c to chyba 2,5 k na rękę nie dostaniesz
 5. Sens dodawania do porównywarek

  Dziękuję Pocieszyłeś mnie w pewnym sensie, bo znaczy to, że "moja" porównywarka notuje również u Ciebie najgorsze wyniki.
 6. Sens dodawania do porównywarek

  Domyślam się A możesz podać jakie procentowo różnice były między ceneo (jak rozumiem pierwszym), a drugim skąpcem?
 7. Sens dodawania do porównywarek

  Tak jak napisałem jestem na górze wyników i ceny mam niższe. Zapewne chodzi o to, że sa pewne branże, które lepiej się sprawdzają (komputery, RTV) i te gorsze branże (moja ) A Wy jeśli używacie porównywarek skąd macie największy ruch: ceneo, nokaut czy skapiec?
 8. Zauważyłem dziwną przypadłość gugla. Otóż wpisuję jakąś frazę (np. apaczka) i pokazuje mi, że znaleziono : "Około 142 000 wyników". Wszystko ok, ale dochodzimy do 25 strony wyników i dalej nie ma nic. Inna fraza - 642 wyniki, wchodzę na drugą stronę wyników i na tym się kończy wyświetlanie. Dlaczego?
 9. Certyfikat SSL

  "powinno być szyfrowane" tak więc jest to tylko zalecenie, a nie obowiązek. Co do kierowców to nietrafione porównanie, bo zdecydowana większość jeździ na szczęście trzeźwa :> Ja akurat używam SSL, ale zdaję sobie sprawę, że nasze dane adresowe, a takie są przetwarzane w sklepach są tak ogólnodostępne, że już żaden SSL im nie pomoże. Jedynym prawdziwym plusem jest ochrona hasła usera podczas logowania. Jak ktoś przejmie jego hasło to przynajmniej mi nie zarzuci, że jest to moja wina, bo ktoś podsłuchał mu nieszyfrowaną sesję.
 10. Certyfikat SSL

  A jakiś konkretny art.? Większość sklepów nie ma SSL i chyba nie powiesz, że łamie prawo? Między powinien, a musi jest pewne różnica
 11. paczkomaty - który lepszy

  Czy fakt, że przekazujemy dane osobowe klientów podmiotom zewnętrznym, obojętnie inPost, PP czy komukolwiek nie zmusza nas do podpisania z tym podmiotem umowy?
 12. 1 mln wyników i tylko 25 stron?

  Nie mam bana > To co jest w nagłówku: [Około 120 000 wyników (0,16 s)] to informacja około, bez określenia ram. > Klasyczny szukacz dochodzi maksymalnie do 3 strony, zresztą jak spojrzysz w statystyki to ... No tak tylko pozycjoner mówi mi - jest 120 tys. wyników nie wspomina o "około" Swoją drogą to zagmatwane trochę. Moja strona jest w google. Powinna występować na pewną frazę. Fraza to "około" kilkaset tys. wyników i 20 stron. Przewertowałem wszystkie i mojej strony nie znalazłem.
 13. 1 mln wyników i tylko 25 stron?

  Zatem raz jeszcze. Jeśli dobrze zrozumiałem to google wyświetla ilość wszystkich wyników znalezionych, ale listować można tylko te, które google uzna za najlepsze, czyli nawet bycie na 34 (ostatniej) stronie wyników to już jest niezły wynik?
 14. 1 mln wyników i tylko 25 stron?

  Czytam... nawet uważnie czytam, ale takiego komunikatu u mnie nie ma. Poza tym pomyśl. Jest ponad 140 k wyników, gugiel pokazuje 24 strony i wspomina o kilku bardzo podobnych pozycjach. 140000 - 244 to wg gugla kilka pozycji? Moje pytanie wynika z tego, że ktoś oferował mi pozycjonowanie frazy, na którą google pokazuje 5 mln wyników. To było coś być w 1. dziesiątce z 5 mln Jednak jak pokartkowałem to okazało się, że wyników gugiel pokazuje tylko trzydzieści parę stron, czyli ok 400 wynikół, a to już tak spektakularnie nie wyglądało A wracając jeszcze do tej przykładowej apaczki. Jeśli moją stronę będę próbował wypozycjonować na słowo "apaczka" to czy w takiej sytuacji od razu w najgorszym wypadku będę na max 34 (ostatniej) stronie, czy to inaczej wygląda?
 15. Paragony

  Czy prestashop generuje paragony czy tylko faktury? W zamówienia > faktury oraz w koncie klienta widzę faktury w formacie .pdf, ale paragonów czy jakiś zwykłych rachunków nie. Czy to znaczy, że PS takowych nie generuje?
 16. Paragony

  O to wszystko, takie proste? Niemożliwe Choroba nie takie proste... patrze jak szpak w ...... Nie ma w PS "normalnego" pliku do rachunków? Przecież nie każdy jest vat-owcem. Gdybyż to było w "normalnym" php, a to jakieś czort wie co.
 17. Paragony

  Ale w PS nie ma opcji wystawiania rachunków. Są tylko (nie wiem po co) Zamówienia > Paragony
 18. Paragony

  A nie jest tak, że musisz, czy Klient tego chce, czy nie, wysłać mu dowód zakupu, podobnie jak to jest w sklepie stacjonarnym?
 19. sprzedaż dla wybranych

  A czy w taki sposób można zdefiniować również klientów, których chcę objąć możliwością odbierania zakupionych towarów bezpośrednio ode mnie? Jeśli tak to jak to zrobić w realizacji koszyka tzn. żeby tylko tj grupie wyświetlała się możliwość wyboru "odbiór własny"?
 20. Paragony

  No dobra, ale co jeśli wybierze paragon, a ja nie mam kasy fiskalnej?
 21. Paragony

  To w takim razie po co w menu uwzględniono paragony? Skoro nie mam kasy fiskalnej to czy mogę każdemu klientowi wystawiać faktury tak jak są one w preście dostępne? Czy muszę doinstalować jeszcze jakiś moduł?
 22. Wiem, że to stary moduł, ale na 1.5.6 mi działał i nie wiem czy ta nieco nowsza wersja czymś się różni, czy ja coś pokićkałem. Zrobiłem mapowanie, zaznaczyłem żeby generował ew. plik z błędami. Obojętnie jakiej porównywarki nie wybiorę to skrypt działa ok. 3 s i nic się nie dzieje. Żadnych komunikatów, nic. Sklep mały, pamięci dużo, zapis do katalogów jest, a nie generuje xml'a. Żeby choć errora wypluł A tu nie wiem na czym się zaczepić.
 23. paczkomaty - który lepszy

  Tylko po co w wymaganiach systemowych jest IonCube loader - do obsługi skompilowanych plików PHP. Czy to znaczy, że ich pliki są kompilowane? A jeśli tak to wiesz co pakujesz na swój serwer?
 24. Zastanawia mnie taka sprawa. Jeśli użytkownik zakłada konto i zaznaczy, że chce otrzymywać newsletter to jest OK, bo jednocześnie musi zaznaczyć opcję z danymi osobowymi i regulaminem. Jednak jeśli na głównej stronie po prostu wpisze swój adres e-mail to taki adres zostanie dodany do bazy. Nie ma zgody na przetwarzanie, nie ma zgody z regulaminem, jest w takim razie duży kłopot. Zgadza się? A przy okazji jak najłatwiej rozwiązać problem drugiego checkoxa ze zgodą z regulaminem? Jest checkbox z przetwarzaniem danych, ale niestety nie ma do regulaminu. Jk to rozwiązać najprościej?
 25. Chyba coś namieszałem. Nigdzie nie mogę znaleźć dodawania wagi do produktu. W końcu jeśli cenę przesyłki chcę uzależnić od wagi to każdy produkt musi posiadać wagę. Zresztą nawet w plikach xml do porównywarek musi być podawana waga produktu. Wersja 1.5.6 wie ktoś jak i gdzie ustawić wagę?
×