Skocz do zawartości

MRL

Members
 • Zawartość

  45
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana MRL w Rankingu w dniu 24 Kwiecień 2015

MRL posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O MRL

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Witam! Gdzie prestashop zapisuje na serwerze konfigurację poszczególnych sklepów uruchomionych na multistore?
 2. Zmienione, usunięte, poprawione. Pzdr
 3. Korzystałem z tego modułu ale sklep się wysypał :/ więc przerwałem. A tu jest instrukcja podobna do mojej więc chybaźle nie robiłem http://www.prestashop.com/forums/topic/ ... -database/ i tam nie ma nic o tym module.
 4. Jak najnowszą? Przecież była w ściągniętej wersji 1.6 w folderze install to chyba najnowsza? Rozpakowałem zipa z najnowszą wersją presty wgrałem tam swoje zdjęcia plik settings i próbowałem odpalić update ze strony instalacyjnej ale się czepia że stara wersja presty i tylko ręcznie można to zrobić. Też bym wolał automat ale jak się nie da to się nie da i trzeba kombinować. A propo punktu z wyłączeniem wszystkich modułów - miałem na myśli ich odinstalowanie, tak aby wszelkie dane z nimi powiązane zostały usunięte z bazy danych.
 5. Jeśli chodzi o autoupgrade z folderu install to niestety wyświetla że do tak starej wersji pozostaje tylko sposób ręcznej aktualizacji.
 6. Witam! Poniżej posty z dobrymi poradami. Pozdrawiam
 7. Witam! Zrobiłem backup sklepu z serwera z włączonym ssl Gdy uruchomiłem ten sam sklep na localhost chcąc zrobić testy okazało się że tam gdzie zwykle była możliwość wyłączenia ssl zrobiło się tak jakby ssl nie było włączone (i nie ma opcji jego wyłączenia, można tylko włączyć co przenosi na pustą stronę), ale fizycznie jest ponieważ przy logowaniu przenosi mnie na https://localhost co skutkuje otwarciem pustej strony (z wiadomego powodu braku ssl na localhost). Da się to ręcznie wyłączyć na localhost modyfikując jakieś pliki lub bazę danych?
 8. usunięcie /pl z adresu strony

  No ja rozumiem, programistą nie jestem ale szybko się uczę. Wiele rzeczy już się tu nauczyłem i większość sam już modyfikuję, poprawiam na sklepie (zaznaczając że rok temu byłem całkiem zielony z prestashop). Wszystkiego sam się nauczyłem korzystając z forów. Core sklepu jeszcze nie modyfikowałem. A chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić ewentualnie odpłatnie komuś kto się na tym zna.
 9. No już byłem gotów na aktualizację ale jak mam polecieć w dół w google to podziękuję - postoję . Wolę już uruchomić oddzielny nowy sklep na nowej domenie.
 10. usunięcie /pl z adresu strony

  A w jaki sposób jeśli można zapytać?
 11. Witam! Chciałbym uruchomić przynajmniej jeden dodatkowy obcy język w moim sklepie, lecz włączenie przynajmniej jednego więcej języka powoduje dodanie do domeny /pl. Jeśli chodzi o SEO, takie działanie nie jest korzystne. I mam do wyboru dwie, a tak dokładnie 3 opcje. 1. Zmodyfikować prestę, aby język polski był normalnie w domenie bez końcówek, a inne języki w końcówkami - obecnie nie wiem jak to zrobić 2. Podpiąć pod sklep drugą o nazwie domena.com i mieć dwa sklepy z dwóch różnych domen i językach - obecnie nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Wprawdzie szukałem info jak to zrobić ale były tylko lakoniczne odpowiedzi. 3. Dać sobie spokój, co będzie najlepszym wyjściem jeśli mam utracić pozycje w SEO. Wersja Prestashop 1.4.4.1
 12. Blok językowy

  Jak podwyższyć flagi wyboru języka aby nie najeżdżały mi na logo? Rozwiązanie było bardzo proste: wystarczyło dać pozycję modułu na samą górę w kategorii top of pages w Rozmieszczeniu modułów. Mam kolejny problem: po włączeniu modułu włącza mi automatycznie za domeną dodatek w formie /pl czyli domena.pl/pl . Czy dałoby radę wyłączyć ten /pl przy domyślnym języku jakim jest polski tzn język polski pozostałby na domena.pl a dopiero po zmianie na angielski robiłoby się domena.pl/en? Mam przeczucie że takie dodatki do domeny i stosowanie przekierowań 301 jest niezbyt optymalne pod kątem seo.
 13. Podejrzane logi

  Tzn? Z poziomu panelu directadmin? Wyłączyć całkowicie? W panelu mam blokowanie zagranicznych adresów.
 14. Witam! Ktoś u mnie regularnie próbuje różne wyrazy za domena.pl/ typu: jmx-console manager administrator joomla cms Joomla msd mySqlDumper msd1.24stable msd1.24.4 mysqldumper MySQLDumper mysql sql mysql sql myadmin sqlite SQLite SQLiteManager-1.2.4 sqlitemanager SQlite SQLiteManager webdav wp-login.php wordpress wp blog Wordpress Blog Mam się zacząć obawiać?
 15. Witam. Czy uważacie, że należałoby dodać: <link rel="canonical" href="domena" />na określenie tej głównej domeny w przypadku, gdy na nią przekierowana jest (301) druga domena?
×