Skocz do zawartości

kollek

Members
 • Zawartość

  74
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Statystyki - najlepszy...

  HejMam problem ze statystykami. Nie działają mi wszystkie z kategorii Najlepszy... klient, produkt, bon rabatowy itd. Po kliknięciu w np. najlepszego klienta wyświetla się z prawej strony pole ale nic się tam nie pokazuje. Co może być nie tak? Presta 1.3.1.1. Inne statystyki działają OKWyświetla mi się coś takiego:
 2. Kategorie i ich przypisanie do produktu

  jeszcze nie . Obecnie 1.3.1.1
 3. Kategorie i ich przypisanie do produktu

  No właśnie mnie to też ciekawi. Ponadto jak wejdę w jakiś produkt i dokonam jakichkolwiek zmian (cena, opis itp) to checkbox i tak jest zaznaczony przy kategorii głownej na tym produkcie. Frustrujące jest to, że za każdym razem muszę go odznaczać aby produkt nie pokazywał się na stronie głównej sklepu. Jak go odznaczę i zapiszę to produkt na głównej się nie pokazuje ale jak wejdę w ten produkt raz jeszcze to checkbox i tak jest zaznaczony jakby z automatu.
 4. Kategorie i ich przypisanie do produktu

  To rozumiem, że produkt dodany z kategorii dostanie tą kategorię a szybkiego dostępu kategorię główną. Nie rozumiem dlaczego za każdym razem kategoria główna i tak się przypisuje do produktu nawet wtedy kiedy ją odznaczam, że nie chcę aby produkt tam był. Odznaczam ją, zapisuję, wchodzę w produkt raz jeszcze a i tak jest w kategorii głównej mimo tego że domyślną kategorią nie jest główna.
 5. Mam taką sytuację. Mam buty np. Kozaki model 123. Kozaki te są przypisane do kategorii "Kozaki". Jak wiadomo w preście mamy też kategorię główną i domyślną. Domyślną kategorią dla kozaków 123 jest kategoria "Kozaki". Problem polega na tym, że za każdym razem presta przypisuje mi każde buty (oprócz tych które sam przypiszę) do kategorii głównej. Mimo tego, że odznaczę checkbox'a przy kategorii głównej i dam zapisz to i tak produkt jest do głównej przypisany. Co jest nie tak?
 6. Nie wiem czy to odpowiedni dział ale uznałem, że tak. Otóż mam formularz kontaktowy pod każdym z produktów w celu zapytania np. o dostępność aby klient nie musiał gmerać po stronie sklepu. Niestety maile trafiają do folderu SPAM. Patrzyłem w nagłówkach tych wiadomości i niestety mają za dużo punktów stąd tam lądują. Oto jak wygląda nagłówek: * -0.0 NO_RELAYS Informational: message was not relayed via SMTP * 2.1 HTML_IMAGE_ONLY_20 BODY: HTML: images with 1600-2000 bytes of words * 0.0 HTML_MESSAGE BODY: HTML included in message * 2.2 MPART_ALT_DIFF BODY: HTML and text parts are different * 2.2 MIME_HTML_ONLY BODY: Message only has text/html MIME parts * 0.7 HTML_SHORT_LINK_IMG_3 HTML is very short with a linked imageWiadomość uzyskała 7,2 pkt a powinna max. 5. Co zrobić aby wiadomości trafiały do skrzynki odebrane?1. zdjęcia w wiadomościach powinny mieć między 1600 a 2000 bajtów?2. kod HTML i część tekstu są różne? tu nie wiem o co chodzi3. format wiadomości to text/html MIME. Jaki powinien być, gdzie to ustalić?
 7. No to teraz moja kolej . Sklep działa od 2 lat. Od nie dawna ma nową szatę graficzną. Cały czas coś jeszcze w nim szlifuję, dorabiamy nowe moduły podnoszące funkcjonalność sklepu. Ponadto zostały mi jeszcze do uzupełnienia strony z footera. http://www.sklep.mateo.pl projekt graficzny: esko studio wdrożenie: by @ircykk (tak tak to ten Pan) konfiguracja i pomysł: własny Możecie to uznać za formę reklamy albo jak Wam wygodniej ale z czystym sumieniem mogę polecić kolegę @ircykk'a. Rzetelny gość i wie o co chodzi w tym całym bałaganie Jak Wam się podoba? Aha. Pań pewnie tu mało ale jeśli jakieś są i chciały by się zaopatrzyć w buty to proszę o kontakt sklep@mateo.pl z hasłem "prestadesign" a przygotuję bon rabatowy na zakup w sklepie o wartości 10%
 8. [MODUŁ] SotEW?s AddBlocks - dodaj baner jpeg, flash itp

  a co z multi language? mam taki problem że banery w EN muszą być inne jak w PL (język).jak skasować baner po dodaniu zdjęcia?
 9. Dynamiczna zmiana ceny

  najpierw musisz założyć odpowiednie grupy i atrybuty. Np. zakładasz atrybut "Rozmiar" i przypisujesz do niego odpowiednie wartości np. A4, A3 itd. Potem zakładasz produkt o nazwie np. "Papier błyszczący" z ceną domyślną np. 10 zł, następnie w grupach i atrybutach tego produktu dodajesz atrybut "Rozmiar" i wcześniej zdefiniowane wartości dla niego np. A4 i A3. We właściwościach poszczególnych wartościach pozostawiasz rozmiar A4 bez zmian a przy A3 ustawiasz wpływ na cenę -> wzrost o np. 10 zł i jak klient wybierze że chce kupić A4 to mu się cena zmieni z automatu.
 10. Moduł platnosci.pl

  A jednak działa moduł . Dzisiaj doszła wpłata. Nie wiem co było przyczyną tak długiej realizacji ale doszła.
 11. Moduł platnosci.pl

  Czekam na odp. od kobiety która robiła tę drugą transakcję. Może coś pokręciła??? Często się to zdarzało kobietom na starym sklepie . Płatności testowe przechodzą bez problemu.ps. a może macie z kimś innym umowy podpisane? Kogo polecacie zamiast PayU?
 12. Mam moduł platnosci.pl, który działał na Preście chyba 1.2. W zasadzie moduł się zainstalował bez problemu, konfigurację zrobiłem, mam dwóch klientów co skorzystali już z platnosci on-line i wiem na pewno że jednej klientce nie przeszła płatność z jej winy bo nie miała na kompie javy. Druga natomiast nie wiem czy coś pokręciła czy płatność wisi już tydzień z winy błędnego modułu??? W związku z tym mam pytanie czy w polu Klucz autoryzacji płatności (pos_auth_key) powinien pojawiać sie ten klucz czy nie? Jak go tam wstawiam, zapisuję i wychodzę z modułu potem wchodzę w niego ponownie to nic się tam nie wyświetla.
 13. Błąd wyświetlania w adminie

  raczej nie. Szukam czegoś co może odróżniać tych klientów od pozostałych ale nie znajduję żadnego pkt. zaczepiania.
 14. Błąd wyświetlania w adminie

  dodam jeszcze że ten sam problem mam z modułem qucik edit. Wchodzę na zakladkę szybka edycja i pokazuje np. że mam 2 strony produktów ale żadnego nie wyświetla. Nie ma listy.
 15. Mam taki problem że np. nie wyświetlają mi się wszyscy klienci. Wchodzę np. na grupy i pokazuje mi że w grupie mam np. 3 klientów, wchodzę do niej i pisze że jest 3 ale wyświetla 2. Co więcej jak wpisuję tego trzeciego co nie ma w wyszukiwajce w adminie to też tego klienta nie znajduje. Mogę go dopiero odnaleźć na liście 'klienci' i wyfiltrować np. po nazwisku. Co to może być?
×