Skocz do zawartości

szopi

Members
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Witam, Poszukuję osoby, która podjęłaby się wykonania kilku prac "wykończeniowych" na wersji 1.5.3 Szablon: Warehouse (szablon oparty na defaultowym, poza ship2pay wszystkie moduły standartowe) Zarys prac: - doprowadzenie do poprawnego działania modułu ship2pay (opis problemu tutaj - doprowadzenie do poprawnego działania modułu CashOnDelivery (problem opisany tutaj - doszlifowanie stopki: edycja linków w stopce nie wszystkie da się wyedytować z poziomu PA, a niektóre pozycje wydaja się być zbędne - nie działa skrypt "Dodaj do ulubionych" w pasku na samej górze strony, - pojedyncze tłumaczenia w modułach, których nie da się zrobić narzędziem zaimplementowanym w Prestashop - ewentualna pomoc w doszlifowaniu konfiguracji sklepu, optymalizacji jego działania - na dniach będę testował moduł PayU, instalacja przebiegła pomyślnie, natomiast moduł nie był jeszcze testowany, możliwe że będę potrzebował pomocy przy wdrożeniu tego modułu, gdyby się pojawiły jakieś problemy. strona sklepu Dodatkowo chętnie zlecę kilka kosmetycznych prac na stronie z Wordpressem, powiedziałbym że również wykończeniówka. - zmiana parametrów slidera na stronie głównej, aby wyświetlał zdjęcia na fullscreen - usunięcie linku login/register z górnego menu. Szablon, z którego korzystam obsługuje woocommerce i to są śmieci, których chcę się pozbyć, ponieważ zdecydowałem się na Prestę. - zmiana subsetu fontów tak, aby poprawnie wyświetlały się polskie znaki strona z WP To jest zarys prac myślę, że na bieżąco może się jeszcze pojawić kilka drobnych rzeczy do wykonania, zainteresowanych proszę o kontakt bądź przez forum, bądź na e-mail: szopi@plusnet.pl
 2. Już próbowałem różnych sztuczek, z tą o której piszesz włącznie. Z tego co pamiętam nawet wgrywałem od nowa moduł od płatności przy odbiorze, zmieniałem również na inny. Może spróbuję jeszcze raz operację całą powtórzyć ale zaczynam być bliski tego żeby komuś zlecić zajrzenie do kodu i zrobienie poprawek.
 3. Witam, Zarówno przed aktualizacją (na wersji 1.5.2) jak i po aktualizacji do 1.5.3 mam problem z modułem jak w tytule. Po zatwierdzeniu zamówienia sklep pozostaje na stronie i po dłuższej chwili wyświetla biały ekran, bez żadnych błędów bez niczego URL pozostaje cały czas ten sam, nie przechodzi do następnej strony z informacją o potwierdzeniu przyjęcia zamówienia. http://ridepoland.com/sklep/pl/module/c ... validation Tutaj podałem url po instalacji innego modułu do realizacji płatności przy odbiorze (Cash on delivery plus) natomiast przy defaultowym dzieje się to samo. Spotkał się już ktoś z tym problemem? Czy może to być zależne od zastosowanego szablonu? Na testowym sklepie i defaultowym szablonie wszystko biega jak trzeba. Korzystam dodatkowo z Ship2Pay. Dodam jeszcze, że zamówienie przechodzi, użytkownik dostaje potwierdzenie na skrzynkę tylko z wyświetleniem strony potwierdzającej jest problem.
 4. Logo sklepu, problemy z tłem

  Widzę że kolega doszedł do tego samego Zgadza się mój błąd, zwyczajnie nie zauważyłem, że to nie był czysty biały w źródłowym pliku jpg i po zamianie białego defaultowego koloru na alfę wciąż jeszcze zostawała ta lekka poświata szara. Poprawiłem plik i teraz jest wszystko OK nawet po załadowaniu z PA. Dzięki Panowie za poświęcony czas i przepraszam za zamieszanie.
 5. Logo sklepu, problemy z tłem

  Nie, plik po zassaniu na dysk lokalny wyświetla się prawidłowo jako png bez tła czy też na przeźroczystym tle, tak też został przygotowany. Jak na chromie dam zbadaj element to chrome też go pokazuje na zakratkowanym tle czyli przeźroczystym. Pliczek po zassaniu na dysk i wrzuceniu do gimpa ewidentnie jest bez tła. Pliki na innych stronach, które przygotowywałem w ten sam sposób wyświetlają się prawidłowo, czyli bez tła a tutaj jakaś awaria. Jak wyjaśnić, że plik z białym tłem po załadowaniu do presty nagle jest na szarym tle, jak to co podlinkowałeś, jakaś magia. Faktem jest, że png był przygotowywany z jpg. Dodany kanał alfa, zamiana bieli na alfę i zapis jako png.
 6. Logo sklepu, problemy z tłem

  Niestety, plik niby załadowany właściwy, tak wskazywałaby nazwa pliku widoczna w kodzie strony ale efekt pozostaje taki sam czyli szare tło. Kod z mojego aktualnego header.tpl <a id="header_logo" href="{$base_dir}" title="{$shop_name|escape:'htmlall':'UTF-8'}"> [img={$img_ps_dir}RP_logo.png] </a>Kurcze może to szczyt lamerii z mojej strony niestety nie znam się na tym, i przepraszam za przytruwanie w tak wydawałoby się błahej kwestii, ale na innych stronach nigdzie nie widzę takiego objawu tylko u mnie.
 7. Logo sklepu, problemy z tłem

  Panowie a plik z logo po zmianie kodu na taki jak podaliście, gdzieś trzeba wgrać w konkretne miejsce i z nazwą taką jaka w kodzie podana np: logo1.png czy załadować normalnie przez BO?
 8. Logo sklepu, problemy z tłem

  włączyłem obsługę *.png w preście i wrzuciłem plik png z przeźroczystym tłem, niestety dzieje się to samo. Mam obok postawioną testowo Prestę 1.5.2 i tam jest identyczny problem mimo, że jest defaultowy szablon załadowany. Zmodyfikuj templatkę jak, gdzie i co zmienić oto jest pytanie. Jak wspomniałem nie znam css, php czasem coś mi się uda zmodyfikować metodą prób i błędów wspierając się narzędziami dostępnymi w Google Chrome ale tego nie wiem jak ugryźć za diabła. Już nawet ładowałem pliczek zrobiony na bazie defaultowego logo i dzieje się to samo.
 9. Witam, Od jakiegoś czasu walczę z uruchomieniem sklepu, nie jestem programistą ale próbuję sam to jakoś ogarnąć. Ostatnio napotkałem na taki problem, po załadowaniu własnego logo (*.jpg z białym tłem) na stronie wyświetla się ono na delikatnie szarym tle, widać dokładnie cały kontur załadowanego obrazka, na iPadach jest to widoczne jeszcze wyraźniej niż na PC. Problem w tym, że to tło zmienia się po załadowaniu do presty. Obrazek ładowany do presty, zrobiony powiedzmy w GIMPie ma tło #ffffff a pobrany ze strony ma już tło #f6f6f6. Ma ktoś z szanownego grona pomysł dlaczego tak się dzieje? Dziękuję i proszę o pilną pomoc. Wersja sklepu: 1.5.2 Szablon: Warehouse Strona sklepu w budowie TUTAJ
 10. Witam,Ja niestety borykam się z identycznym problemem, niezależnie jako gość czy zarejestrowany użytkownik. Po akceptacji regulaminu nie ładują się dostępne metody płatności dla defaultowego sposobu dostawy. Po kliknięciu innej opcji, płatności się ładują i dalej moduł działa już poprawnie. Przeanalizowałem dzisiaj nieco dokładniej szereg wariantów zarówno z Ship2Pay jak i Payments2Carriers i obydwa moduły w moim przypadku zachowują się identycznie, mianowicie: Jeśli wyłączymy opcję akceptuj "Warunki korzystania z usługi" w Preferencje/Zamówienia, wówczas obydwa moduły ładują dostępne metody płatności dla domyślnego sposobu dostawy, gdy użytkownik zaloguje się do sklepu przed finalizacją zamówienia przez OPC. W przypadku gdy autentykacja użytkownika następuje przy OPC, wówczas dla domyślnego sposobu dostawy pojawia się komunikat "brak dostępnych metod płatności", trzeba zaznaczyć inną opcję dostawy i moduły zaczynają działać prawidłowo. Przy włączonej akceptacji "Warunków korzystania z usługi" na OPC, niezależnie czy użytkownik zaloguje się w cześniej czy autentykuje się dopiero podczas OPC, po zaakceptowaniu "Warunków korzystania z usługi" dla domyślnego sposobu dostawy pojawia się komunikat "brak dostępnych metod płatności" dopiero jak poklikamy w inne sposoby dostawy, S2P i P2C zaczynają normalnie wyświetlać formy płatności. Sklep: 1.5.2 Ship2pay: 1.01 P2C: wersja podawana w tym wątku 0.1 moduły płatnośći: płatność przy odbiorze, płatność przelewem, payu (jeszcze nie skonfigurowany) strona sklepu w budowie: http://ridepoland.com/sklep/ pliczek module.php podmieniony zgodnie z instrukcją użytkownika @ircykk Czy poradził już sobie ktoś z tym problemem? Proszę o pilną pomoc.
×