Skocz do zawartości

bartoszmachnik

Members
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O bartoszmachnik

 • Tytuł
  Początkujący

Contact Methods

 • Website URL
  http://sitte.pl

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Lublin
 • Interests
  Projektowanie i realizacja stron i sklepów internetowych

Wersja PrestaShop

 • PrestaShop
  1.6
 1. Problem z polem kod pocztowy na formularzu - wyświetla się na czerwono

  Podpowiem że jeśli nasz szablon bazuje na szablonie domyślnym a pole kodu pocztowego jest podświetlane jako błędne ale formularz przechodzi to problem może nie tyczyć się samej validacji lecz może dotyczyć pliku themes\NAZWASZABLONU\js\tools\statesManagement.js Proponuję odnaleźć ten plik w katalogu z szablonem domyślnym i nadpisać (robiąc backup) w katalogu ze swoim szablonem.
 2. Potwierdzenie zamówienia przez sklep

  dzięki, poczytam i sprawdzę Kombinacja wynika z tego że z uwagi na charakter sprzedaży, większość zleceń wymaga sprawdzenia i poprawy. Jeśli ktoś zamawia barierkę o określonej długości to zwykle nie bierze pod uwagę pewnych rzeczy które trzeba nanieść na zamówienie (nie ja odpowiadam za sprzedaż więc wiem jedynie że tak jest, nie do końca wiem dlaczego). Pomijając sprawę prawną, zakładałem że przeskakując krok płatności klient finalizuje zamówienie które administrator poprawia na zapleczu, najpewniej konsultując telefonicznie z klientem szczegóły i wtedy puszcza dalej. Płatność to formularz przekierowujący na PayU z numerem zamówienia w jednym z pól i powinno dać się go wygenerować także po przejściu samego zamówienia ale widzę że wszystko do dopisania. Choć generowanie linku do płatności powinno przydać się też w innych okolicznościach. Bardzo dziękuję za pomoc, dam znać co wymyśliłem jeśli podejmę się wdrożenia.
 3. Potwierdzenie zamówienia przez sklep

  Przyznam że nie znalazłem takiego ograniczenia. Czy chodzi o to że zakup w sklepie jest wiążący? Wydaje mi się że w którymś "dużym" sklepie (typu agito, olele czy innym) widziałem że po zamówieniu dopiero pracownik określał czy mają towar i dopiero wtedy można było zapłacić (tu chodzi o coś takiego samego). Było to już jednak jakiś czas temu. Zakładałem że odpowiednio formułując komunikaty można zmienić "kupuję z obowiązkiem zapłaty" na "składam zamówienie". Przesunęłoby to moment ustawowej sprzedaży na moment potwierdzenia przez pracownika i że nie kolidowałoby z przepisami. Chyba że chodzi o inne obostrzenia? Co do metody wysyłki to zakładam że jeden z modułów pośredniczących - np. payU. Co do samego mechanizmu to płatność jest na samym końcu więc do przeskoczenia byłby jeden krok, ustawiając jako moduł płatności np. bankwire i zmieniając komunikat na "proszę o sprawdzenie zamówienia przez pracownika sklepu" można by uzyskać jakieś rozwiązanie. Dziękuję za podpowiedź, napiszę jak to rozwiążę.
 4. Wynagrodzenie administracja sklepu w prestashop

  Najważniejsze chyba pytanie to czy możesz zarobić więcej gdzie indziej i czy możesz wynegocjować wyższą stawkę u obecnego pracodawcy. Rynek sam się reguluje w znacznym stopniu jeśli chodzi o płace. Jeśli nie masz możliwości zarobić więcej, żadnych perspektyw na zmianę to pozostaje jedynie wyczuć pracodawcę, porozmawiać i może wynegocjować wyższą stawkę albo pracować za to co dają. Jeśli jednak masz szansę zwiększenia pensji gdzie indziej to stoisz wtedy na zupełnie innej pozycji. Możesz podyktować wysokość pensji u obecnego a jak się nie zgodzi to po prostu zmienić pracę.
 5. Problemy z Flashem na Androidzie

  Wiem że temat stary ale myślę że jeszcze aktualny. Dla wszystkich szukających zamiennika dla jakiegokolwiek elementu flash: https://developers.google.com/swiffy/ Sprawdzałem na kilkunastu banerach i kilku mniejszych aplikacjach flashowych i wszystkie swf-y da się ładnie przekształcić w element html5, automatycznie bez modyfikacji. Banery wyglądają niemal identycznie, działają także poprawnie. Nawet cały top zrealizowany pod flashem z nawigacją działa ładnie po przekształceniu.
 6. Witam serdecznie.

  Witam i ja:)
 7. Sklep sprzedawał będzie elementy balustrad i istnieje konieczność aby każde zamówienie było sprawdzone/poprawione przez administratora sklepu przed zapłatą a nawet przed wyborem metody wysyłki. Chciałbym wdrożyć rozwiązanie które podczas zakupu umożliwi skompletowanie i złożenie zamówienia ale na razie bez możliwości płatności, najlepiej też bez wyboru kuriera. Dopiero gdy administrator sprawdzi że zamówienie jest prawidłowe i do zrealizowania to potwierdza zamówienie i klient dostanie link do płatności w emailu. Zakładam więc że zmiana dotyczyłaby: usunięcia 2 kroków zamówienia - wybór metody płatności i wysyłki. wygenerowania wiadomości email z linkiem do płatności zmian językowych aby to było spójne Czy są jakieś gotowe moduły które umożliwiają podpunkt 1 i 2 ? Czy ktoś może wdrażał coś podobnego? Moze jakieś porady? Czy mogę po prostu przeskoczyć 2 kroki zamówienia bez uszkodzenia zamówienia?
×