Skocz do zawartości

WiktoriaK

Members
 • Zawartość

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O WiktoriaK

 • Tytuł
  Użytkownik

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.hobby-i-zabawa.pl/

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Wersja PrestaShop

 • PrestaShop
  1.6
 1. Prestashop 1.6.1.2 a php 7.0

  Progreso, na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolona. Ale są też inne firmy, nad linux się zastanawiałam ale tam nie ogarniałam interfejsu, w progreso mi podeszło dużo łatwiej - dają miesiąc testu za darmo w linuksie tylko 2 tygodnie, może jak bym miała więcej czasu to bym go rozgryzła. Ale progreso jest tańszy (185zł/rok). Na razie mam spokój i pluję sobie w brodę, że na nazwie tyle czasu siedziałam jak ten ciołek Na dole link polecający jak chcesz sobie sprawdź ofertę: http://progreso.pl/ref/wiktoriak
 2. Prestashop 1.6.1.2 a php 7.0

  Jak uciekałam z nazwy w grudniu, to przy php7 była informacja że to wersja niestabilna. Na 5.6 w sumie też wszystkie zakładki w PA nie działały. A backup w PA można było zrobić tylko na najstarszej wersji php. Albo uciekaj z nazwy do bardziej przyjaznych preście hostingów, albo wróć do któreś ze starszych wersji php i pogódź się że nie wszystko będzie działało jak należy. U mnie sklep, a właściwie PA dostał kopa po zmianie serwera. Na nazwie każda strona się ładowała i ładowała, albo część w ogóle nie chciała się załadować - po zmianie nie mam już takich problemów. Prawie wszystkie inne hostingi są tańsze, dużo tańsze i o niebo lepsze, pozdrawiam.
 3. SERWERY NA KTÓRYCH DZIAŁA PRESTASHOP

  Kończy mi się abonament na nazwa.pl i rozglądam się za czymś lepszym. Często spotykam się z opinią, że nazwa.pl nie nadaje się pod Preste. Nie żebym miała jakieś specjalne problemy z tym serwerem (active biznes za 492zł brutto/rok już z rabatem) ale może czas na zmiany. Chociażby dlatego, że za kolejny rok podnieśli sobie cenę, o czym dowiedziałam się dopiero z proformy. Jest sens to przenosić? W sklepie ok 1200 produktów i ta ilość na prawdę pomału będzie wzrastać.
 4. Robiłam dziś kolejny zakup testowy i w podsumowaniu zakupu bez rejestracji i przy płatność przelewem, takie coś mi wyskoczyło jak na zdjęciu i to by tłumaczyło dlaczego część klientów w tytule przelewu pisze ID jako kolejny numer zamówienia zamiast tego losowego ciągu znaków. I od razu pytanie jak to usunąć?
 5. mail o nowym zamówieniu x2

  Odinstalowałam na razie go, bo i tak nic poza mailem do klienta o tym, że towar jest już dostępny, nie jest mi tam potrzebne. Pewnie to ten moduł dubluje maila i samo wyłączenie wysyłania maila o nowym zamówieniu wystarczyłoby.
 6. Dostaję dwa maile o nowym zamówieniu, jednocześnie. Widzę, że sporo jest tematów na temat, że maile nie dochodzą w ogóle, a do mnie dochodzą zdublowane i jest to też problem. Jakieś rozwiązanie? Wcześniej miałam ten sam problem na wersji 1.6.0.9, po aktualizacji do 1.6.1.6 jest nadal. Nie kojarzę tego z jakimś działaniem na sklepie, a powiedzmy że ma to miejsce jakieś 3 miesiące.
 7. zmiana numeru zamówienia pilna prośba

  Właściwie też się zastanawiam dlaczego tak jest, że jednak część klientów dostaje w zamówieniu numer kolejny zamówienia, bo w tytule przelewów piszą ten numer zamiast tego losowego ciągu znaków. Mam za sobą sporo zamówień testowych i nigdy nie dopatrzyłam się numeru kolejnego. Może zależy to od poczty jaką ma klient. Ja testuje na interii, a tak na szybko sprawdziłam to np jeden klient miał konto w gmail.com, a drugi yess.pl
 8. "Zaloguj się zby zobaczyć metody płatności"

  Wcześniej miałam starszą wersję, Tę 1.6.1.6 mam od wczoraj. I wówczas nie było tego w tłumaczeniach i teraz też nie ma. I gdzie dokładniej ten plik znajdę? Znalazłam już
 9. Męczę się już od wczoraj i znaleźć nie mogę pliku w którym jest ta fraza. Kilka lat temu to edytowałam, ale za chiny sobie nie mogę przypomnieć gdzie to było. Naprowadzi ktoś? Ma to coś wspólnego z opc_payment. payment_block i takie podobne ale nie wiem gdzie to dokładnie siedzi?
 10. Jaką zarezerwowaną powierzchnię powinna mieć baza danych? Obecnie mam 500MB i ponad 60% zajętości. W sklepie jest ok 800 produktów i pomału zwiększam tę liczbę. I jeszcze jedno - ostatnio miałam jakieś zapytanie do supportu "nazwy" i jak to ostatnio bywa zbyli mnie ale na droższy serwer chętnie naciągali twierdząc, że ten co mam się nie nadaje pod sklep (mam activ biznes). Rację mają? Zmiana opisu bazy zepsuje coś? Wydaje mi się że nie, ale wolę spytać. Kilka lat temu opisałam jak opisałam, a teraz chcę zmienić na bardziej odpowiedni.
 11. Odbiór osobisty i Płatność przy odbiorze (moduły)

  Póki co, wyłączyłam ten status. Taki półśrodek i na razie musi wystarczyć.
 12. Odbiór osobisty i Płatność przy odbiorze (moduły)

  I co można z tym zrobić? Mnie interesuje zmiana domyślnie wysyłanego maila w "pobraniu" lub wyłączenie w ogóle wysyłania tych maili. Wystarczy, że klient dostanie maila z potwierdzeniem zamówienia, kolejne statusy mogę wysyłać z palca.
 13. Odbiór osobisty i Płatność przy odbiorze (moduły)

  Nazywam to modułami, bo są w modułach. I są to dwa oddzielne moduły: cashondelivery i odbiorosobisty i oba mają pliki zarówno w katalogu głównym sklepu jak i w modułach tematu sklepu. Dlatego przypuszczam, że jest sposób na to aby w cashondelivery ustawić inny mail.
 14. Mam problem z tymi modułami. Mam zainstalowane oba. Jednak o ile "Odbiór osobisty" działa prawidłowo, czyli maile wysłane po złożeniu zamówienia mają sens, bo dotyczą odbioru osobistego w sklepie, o tyle w przypadku "Płatność przy odbiorze" czyli pobrania, to już coś nie gra, bo jeden z maili wysłanych po złożeniu zamówienia dotyczy "Odbioru osobistego" czyli jest po prostu informacja, że po skompletowaniu zamówienia klient będzie mógł sobie je odebrać w sklepie, no bez sensu. Ogólnie u mnie to wygląda tak, po złożeniu zamówienia przychodzą maile: 1. Potwierdzenie zamówienia - tu w obu przypadkach jest ok 2. Kompletowanie zamówienia - i tu też w obu przypadkach przychodzą takie same maile, no i do pobrania, odbiór osobisty nijak nie pasuje Dalsze maile sobie już z palca mogę wysyłać, wybierając właściwe.A te dwa pierwsze sklep sam wysyła. Ale gdzie muszę zmienić, żeby w przypadku pobrania sklep wysyłał inną wiadomość, którą mam już przygotowaną na tą okoliczność zamiast tej, która dotyczy odbioru osobistego?
 15. delete orders free - pozostaości

  Dziękuję, pozbyłam się tych resztek.
×