Skocz do zawartości

kratek

Members
 • Zawartość

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. [Moduł] ShipToPay (ship2pay) dla PrestaShop 1.6

  Polecam zmodyfikować moduł wg. mojego wpisu tutaj: http://prestadesign.pl/topic/5832-moduł-shiptopay-ship2pay-dla-prestashop-16/?p=35578 i ustawić w Wysyłka -> preferencje domyślnego przewoźnika
 2. Błędny adres zamówienia

  Tak jak pisałem żadnych dodatkowych modułów nie ma zainstalowanych do obsługi zamówienia. Serwer to VPS z 2GB RAM. Czasami generowane jest obciążenie w tym przypadku z wykorzystaniem 100% dlatego dołożyłem dodatkowy 1GB. CPU wykorzystuje do 70%. Dziwi mnie to że Prestashop nie zabezpiecza na tego typu sytuacje.
 3. Czy jest możliwe aby w Prestashop 1.6.1.2 przy jednoczesnym zamawianiu dwóch klientów (w tej samej minucie). Jedno zamówienie spłynęło z adresem dostawy sąsiadującego zamówienia? Zamówienia złożone były prawie w tym samym czasie. Jedno z zamówień ma błędny adres dostawy (z zamówienia składanego wcześniej). Zaznaczam że nie ma zainstalowanego żadnego dodatkowego modułu kurierów itp. Jest zwyczajnie zdefiniowany przewoźnik Poczta Polska. Czy aktualizacja Prestashop do 1.6.1.6 powinna pomóc?
 4. Korzystam z opcji produktów typu "Paczka istniejących produktów" i chciałbym zmienić sposób ich wyświetlania. Aktualnie na liście produktów w Prestashop 1.6.14 mam wszystkie produkty i dopiero po wejściu w edycję produktu który zawiera paczkę widać te przypisane. Czy jest szansa by zmodyfikować w prosty sposób listę produktów w backoffice w taki sposób by wyświetlała tylko listę produktów z warunkiem: WHERE cache_is_pack='1' a następnie dodać przycisk "strzałkę w dół" która rozwijałaby listę produktów przypisanych do paczki? Czy zna ktoś może podobne rozwiązanie i / lub moduł który to obsłuży?
 5. Witam, mam problem z produktami gdy chcę np. zapisać zmiany w produkcie na jednym ze sklepów (inny opis niż w pozostałych). Po zapisaniu zmian - pojawiają się one na zapisanym sklepie ale na pozostałych sklepach produkty te znikają z indeksu wyszukiwarki. Dziwne zachowanie bo gdy uzupełnię indeks o brakujące produkty - nadal się one nie pojawiają. Dopiero w momencie zapisania zmian w produkcie z opcją "Wszystkie sklepy". Co może być przyczyną? Czy miał ktoś taki problem?
 6. [Moduł] ShipToPay (ship2pay) dla PrestaShop 1.6

  Problem okazuje się być w pliku Hook.php. Podczas pobieranie domyślnie ustawionego przewoźnika wstawia w zapytaniu do bazy danych: SELECT SQL_NO_CACHE h.`name` as hook, m.`id_module`, h.`id_hook`, m.`name` as module, h.`live_edit` FROM `ps_module` m INNER JOIN ps_module_shop module_shop ON (module_shop.id_module = m.id_module AND module_shop.id_shop = 1 AND module_shop.enable_device & 1) INNER JOIN `ps_module_shop` ms ON ms.`id_module` = m.`id_module` INNER JOIN `ps_hook_module` hm ON hm.`id_module` = m.`id_module` INNER JOIN `ps_hook` h ON hm.`id_hook` = h.`id_hook` INNER JOIN `ps_shiptopay` stp ON stp.`id_payment` = m.`id_module` AND stp.`id_carrier` = 0 AND stp.`id_shop` = 1 LEFT JOIN `ps_module_group` `mg` ON mg.`id_module` = m.`id_module` WHERE ((h.name = "displayPayment" AND (SELECT id_country FROM ps_module_country mc WHERE mc.id_module = m.id_module AND id_country = 14 AND id_shop = 1 LIMIT 1) = 14)) AND ((h.name = "displayPayment" AND (SELECT id_currency FROM ps_module_currency mcr WHERE mcr.id_module = m.id_module AND id_currency IN (2, -1, -2) LIMIT 1) IN (2, -1, -2))) AND (hm.id_shop = 1) AND (mg.id_shop = 1 AND mg.`id_group` IN (2)) GROUP BY hm.id_hook, hm.id_module ORDER BY hm.`position` '`id_carrier` = 0' Niestety nie znam na tyle modułu by wiedzieć skąd bierze zmienną: (int)$context->cart->id_carrier ale wydaje mi się że to tutaj należy szukać problemu. Moje tymczasowe rozwiązanie to modyfikacja pliku override/classes/hook.php i zamiana: if(Module::getInstanceByName('shiptopay')->active) $sql->innerJoin('shiptopay', 'stp', 'stp.`id_payment` = m.`id_module` AND stp.`id_carrier` = ' . (int)$context->cart->id_carrier . ' AND stp.`id_shop` = ' . (int)$context->shop->id); na: $id_carrier = (int)$context->cart->id_carrier; if($id_carrier==0) { $id_carrier = (int)(Configuration::get('PS_CARRIER_DEFAULT')); } if(Module::getInstanceByName('shiptopay')->active) $sql->innerJoin('shiptopay', 'stp', 'stp.`id_payment` = m.`id_module` AND stp.`id_carrier` = ' . $id_carrier . ' AND stp.`id_shop` = ' . (int)$context->shop->id);
 7. [Moduł] ShipToPay (ship2pay) dla PrestaShop 1.6

  Niestety kolego twój sposób nie pomógł. Próbowałem również wgrać wszystkie js z wersji 1.6.1.3 i nadal to samo. Jesteś pewien że testowałeś to na wersji 1.6.1.5? Cache czyściłem Usunąłem hook.php Przeinstalowałem shiptopay 2.0 nadal nie pokazuje płatności przy wybranym domyślnym kurierze.
 8. [Moduł] ShipToPay (ship2pay) dla PrestaShop 1.6

  Przy zainstalowanym shiptopay - gdy przejdzie się do kroku ostatniego zakupów i wybiera się domyślną płatność to wyświetla się "Brak przypisanych modułów płatności" - w momencie zmiany np. na kurier pobranie i z powrotem na kurier przelew to metody płatności się pojawiają. Wszystkie powyższe instrukcje wykonane jednak nadal po wybraniu domyślnego kuriera nie przypisuje płatności.
 9. [Moduł] ShipToPay (ship2pay) dla PrestaShop 1.6

  Czy udało się komuś rozwiązać problem z modułem dla Prestashop 1.6.1.5?
 10. Ok, ogólnie akcja bardzo dziwna. Miałem jakieś śmieci / wpisy w ps_configuration_lang z id='72' (ID ustawień id CMS) - screen Wyczyściłem to i zapisało zmiany Po upgrade z 1.5 musiały pojawić się te wpisy.
 11. W panelu administracyjnym zawsze pokazuje "Żaden" czyli zawsze wartość 0 - jakikolwiek ID wpiszę ręcznie w phpmyadmin to i tak wyświetla "Żaden".
 12. Po zapisaniu zmian update działa tylko w przypadku pozycji PS_CONDITIONS. Niestety PS_CONDITIONS_CMS_ID pozostaje niezmienione. Ręczne wpisanie ID również nic nie daje
 13. Oczywiście. Czyściłem wielokrotnie. Cache wyłączony i wyczyszczony na 100%
 14. Niestety przywrócenie plików z oryginalnej paczki Prestashop nie pomogło. Może macie inny pomysł co można z tym zrobić? Bardzo dziwne zachowanie panelu - w bazie danych jest dodany wpis że regulamin ma się wyświetlać '1' i podane jest ID strony z regulaminem '13' a jednak mimo wszystko panel nie wyświetla strony zarówno w front-end jak i back-end
 15. Widocznie jest to problem po upgrade sklepu z wersji 1.5 bo patrząc na wersję demo Presty - zapisywanie działa. Jaki pliki odpowiadają za zapisywanie ustawień w panelu administracyjnym? Spróbuję przywrócić oryginalne
×