Skocz do zawartości

lukaszz

Members
 • Zawartość

  60
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O lukaszz

 • Tytuł
  Użytkownik

Profile Information

 • Gender
  Male

Wersja PrestaShop

 • PrestaShop
  1.6
 1. krótko mówiąc: warto oprzeć się raczej na 1.6? Od pewnego czasu staram się skonfigurować 1.7 i paru rzeczy tam brakuje trudna decyzja, bo klient akurat chce zamówienie na 1 stronie, bez sensu trochę dopłacać za modul kilkaset zł.
 2. Standardowo jest możliwe zamówienie w 5 krokach, a co z opcją 1-strona do wyboru, jest jeszcze taka opcja? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć, widzę tylko drogie moduły
 3. Witam, mam dziwny błąd po kliknięciu w nazwisko w szczegółach zamówienia, jak poniżej... Czy da się temu jakoś zaradzić? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc... wydaje mi się, że możę to mieć jakiś związek z tym, że klient jest stary, założył konto jeszcze w starej wersji sklepu przed importem do presta 1.6 Po kliknięciu pojawia się taki błąd:
 4. Witam, mam moduł polecane na str. głównej. Gdy na zapleczu zmienię w katalogu produktów kolejność produktów, pokazuje się komunikat, że zmiana została zapisana, ale kolejność się nie zmienia. Muszę się wylogować i zalogować i wtedy już mogę zmieniać kolejność produktów. Przy częstych operacjach tego typu konieczność wylogowania i zalogowania jest wkurzająca..... Czy da się jakoś temu zaradzić? Jest to presta 1.6.1.3, hosting na linuxpl.
 5. kod języka w adresie sklepu

  Nie, właśnie nie chcę innych języków, ale chcę, żeby w adresie było /pl/ Chodzi o to, że przez parę lat sklep funkcjonował z tym kodem w adresie, więc nie chcę tego usuwać, żeby każdy, kto będzie linkował z linka zawierającego /pl/ nie miał strony 404. A z drugiej strony nie chcę innych języków, produkty nie są przetłumaczone, więc każdy kto wejdzie na dajmy na to /en/ zobaczy nieprzetłumaczony sklep (część rzeczy przetłumaczonych, część nie, generalnie bałagan). A nie chcę wyłaczać języków właśnie ze względu na obecność tego pożądanego /pl/ w adresie. nie wiem, czy przekierować każdego kto wejdzie na /en/ na /pl/? tylko jak to zrobić?
 6. Witam, mam dość nietypowy problem, otóż co zrobić, żeby zachować kod języka w adresie, ale zachować tylko jeden język? - tzn. tak, by było /pl/, ale bez potrzeby tłumaczenia produktów na inne języki. Ewentualnie jak przekierować przez htaccess wszystkie języki na /pl/ tak, by nie było opcji otwarcia innego aktywnego języka poza PL? z góry dzięki za pomoc
 7. To prawda, prestę 1.6 odkrywam W zasadzie ta zakładka rozwiązuje problem poruszania się po kategoriach... Jeszcze raz dzięki
 8. ok dzięki trochę zbiło mnie z tropu to, że klient zadzwonił z awanturą, że kategorie nie działają prawidłowo i jest to bardzo poważny problem i nie da się pracować. swoją drogą, nie jest to do końca doskonałe rozwiązanie,. bo co prawda da się odfiltrować jedną kategorię, wpisując jej nazwę, ale tę nazwę trzeba znać albo sprawdzić sobie w innej zakładce, nie ma opcji wyboru z listy istniejących kategorii, jak to było w 1.4. Sytuację ratuje taki moduł, o którym mówisz.
 9. o kurcze.. wszedlem na demo presty i to wlasnie tak wyglada. tzn. oryginalnie presta 1.6 nie wyświetla produktów w zakładce kategorii, jak to było dawniej 1.4 1.6 i po przejściu do ostatniego poziomu kategorii: tak, ze troche czasu stracilismy szukajac problemu, ktorego nie ma (a widzi go moj klient, bo w starym sklepie miał od razu produkty pod kategoriami......) Ciekawe, czy jest jakis prosty moduł, który dodaje taką zakładkę, wyświetlająją na jednej stronie kategorie i produkty, które one zawierają (bez konieczności przechodzenia między zakładkami, jak jeste teraz).
 10. wszystkie te tabele istnieją i są wypełnione produktami. Wygląda wszystko prawidłowo. Hmm... Wiesz może, skąd dokładnie strona zaplecza spisuje dane o produktach, albo raczej o powiązaniach kategorii z produktami? Praktycznie to wygląda tak, że kategorie w BO są wyświetlane, ale nie wyświetlają się produkty do nich przypisane, tak jakby kategorie były puste. Po przejściu do najgłębszej kategorii wyświetla tylko komunikat: Nie odnaleziono rekordów. Nie jest to błąd, tylko zwykły komunikat sklepu. Przy czym kategorie na pewno są pełne. W tabelach kaegorii widze info o id produktu i odwrotnie, np. tutaj: nie widzę, zeby tu cos było nie tak...... ;/
 11. Witam, po migracji z Prestashop 1.4.11 do 1.6.1.3 pojawi się taki błąd: [ERROR] SQL 1.6.1.0 1091 in ALTER TABLE `sw_shop` DROP KEY `id_shop_group`: Nie można wykonać operacji DROP 'id_shop_group'. SprawdĽ, czy to pole/klucz istnieje Warning detected during upgrade. Następnie w BO - i chyba to jest związane z tym błędem - po wejściu do kategorii, wyświetlają się kategorie, ale nie wyświetlają się w nich żadne produkty, a jedynie komunikat Nie odnaleziono rekordów. Poza tym wszystko działa. Nie ma też problemu z wyświetlaniem produktów w zakładce Produkty. Jak naprawić taki błąd?
 12. Błąd 500 na stronie produktu po aktualizacji z 1.4

  Szablon jest standarowy, więc to nie to. Ale pomogło odinstalowanie goodrelations, ponowne zainstalowanie przywraca problem, więc pewnie jakaś nieaktualna wersja modułu. Dzięki Wam wielkie!
 13. Błąd 500 na stronie produktu po aktualizacji z 1.4

  Dzieki za pomoc. No niestety, dalej po tych zabiegach jest podobny (choć nieco zmieniony) komunikat. Co można z tym zrobić?
 14. Witam, po aktualizacji Presty z 1.4.4.1 do 1.6.2 na stronie produktu mam Błąd 500 z takim zgłoszeniem błędu, jak poniżej. Co z tym zrobić? Cały sklep poza tym działa, wyświetlają się zakładki kategorii itp. Jedynie kliknięcie w produkt daje w efekcie stronę 500. Moj szablon to default-bootstrap (standardowy Presty) INFORMACJA O SERWERZEInformacja o serwerze Linux #1 SMP Tue Sep 17 23:25:00 CEST 2013 x86_64 Wersja oprogramowania serwera Apache Wersja PHP 5.3.27 Limit pamięci 128M Maksymalny czas wykonywania 150 INFORMACJA O BAZIE DANYCHWersja MySQL 5.5.46-log Silnik MySQL InnoDB Sterownik MySQL DbPDO Z góry dzięki za jakąś pomoc
×