Skocz do zawartości

belialek

Members
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Witam, Problem jak w temacie - przy edycji produktu, podczas dodawania nowej funkcji działa tylko wybór z wcześniej zdefiniowanej listy cech. Jeżeli cechy nie ma na liście, i skorzystam z pola "Lub indywidualna wartość" cecha ta nie zostaje zapisana do bazy danych (na górze komunikat że zapisano poprawnie). Czy ktoś wie, jak można rozwiązać ten problem (zapewne bug w Preście)?
 2. Witam, Poszukuję osoby, która wykona migrację danych z wersji 1.4.2.5 - kategorie - produkty + zdjęcia (wymiary, wagi, nie ma kombinacji produktów do wyboru itd) - grupy klientów - konta klientów + adresy - kody rabatowe - powiązania produktów (cross-selling) - ustawienia/cenniki wysyłki Dodatkowo zakodowanie nowego szablonu (projekt już przygotowany w .psd). Czas realizacji - na wczoraj Dobrze by było, jakby udało się zamknąć całość do 18.08.2016. Jeżeli ktoś jest w stanie wykonać tylko migrację danych to również jestem zainteresowany. Proszę o kontakt pod adresem admin-małpka-digiteo-kropka-pl
 3. Witam! Poszukuję pliku, który jest odpowiedzialny za końcową cenę produktu. Posiadam zmodyfikowaną wersję panelu administracyjnego - drobna zmiana, w pliku js dodane mnożenie ceny netto przez stałą wartość, w ten sposób ustawiłem marżę (90%). W wyniku takiego działania, w bazie danych widnieje cena netto 100, na sklepie cena netto bez podatku to 190 a cena brutto 233,70 czyli poprawne wartości. Teraz mam problem za zlokalizowaniem miejsca, w którym obliczana jest ta wartość brutto - potrzebuję zmienić wartość marży. Szukałem w bazie danych - tam jest tylko informacja o cenie netto, plik js to jak wiadomo wykonuje się tylko po stronie klienta w panelu administracyjnym więc ta informacja o marży też tam nie może być zapisana... Bardzo proszę o pomoc.
 4. Witam, Chciałem wyłączyć możliwość płatności poprzez moduł Przelewy24 w innej walucie niż PLN. W sklepie są dostępne 3 waluty - po odznaczeniu EUR oraz USD ta metoda płatności powinna zniknąć przy wyborze danej waluty. Niestety w przeciwieństwie do innych sposobów płatności, moduł Przelewy24 jest ciągle widoczny i to bez względu na to jakie ograniczenia zostaną nałożone... Ma ktoś jakiś pomysł co z tym można zrobić? Pozdrawiam!
 5. Problem z płatnościami w obcych walutach

  Witam Problem rozwiązany - na infolinii usłyszałem że nie ma problemu z obcymi walutami, ale dopiero mail z działu technicznego sprecyzował iż zapewne chodziło o możliwość wykonania płatności w obcej walucie, natomiast kwota żądania od sklepu zawsze będzie wyrażona w PLN, tak więc moduł trzeba ograniczyć do złotówek. PS. Pojawił się kolejny problem: moduł przelewy24 nie chce reagować na to ograniczenie walut - bez względu na ustawienia jest widoczny przy każdej walucie, ale to chyba temat do innego działu.
 6. Witam, Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić w żaden sposób - podczas wykonywania zakupów w innej walucie niż PLN, kwota przekazywana do zapłaty (moduł Przelewy24) zostaje przeliczona zgodnie z kursem ustawionym w Prescie (1.4.2.5) ale waluta w dalszym ciągu to PLN. W rezultacie towar wart np 100 PLN, zostaje przez Prestę poprawnie przeliczony na 23.99 EUR, natomiast wg modułu przelewy24 jest to 23.99 PLN i taka kwota widnieje w każdej formie płatności oferowanej przez tego usługodawcę... Tak jakby po drodze była gubiona/ignorowana informacja o walucie.
 7. Witam, Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić w żaden sposób - podczas wykonywania zakupów w innej walucie niż PLN, kwota przekazywana do zapłaty (moduł Przelewy24) zostaje przeliczona zgodnie z kursem ustawionym w Prescie ale waluta w dalszym ciągu to PLN. W rezultacie towar wart np 100 PLN, zostaje przez Prestę poprawnie przeliczony na 23.99 EUR, natomiast wg modułu przelewy24 jest to 23.99 PLN i taka kwota widnieje w każdej formie płatności oferowanej przez tego usługodawcę... Tak jakby po drodze była gubiona/ignorowana informacja o walucie. Chętne osoby proszę o kontakt na PW.
 8. Witam, Zauważyłem pewien problem - klient, który zarejestrował konto wpisując nazwę firmy oraz NIP dostaje ceny pomniejszone o wartość podatku VAT, przy czym ceny w dalszym ciągu wyświetlają się jako brutto: Łączny koszt produktów (brutto) 79,45 zł Koszt przesyłki (brutto) 30,00 zł Wartość produktów (netto) + koszt przesyłki 109,45 zł Podatek VAT: 0,00 zł Łącznie do zapłaty (brutto): 109,45 zł Cena w sklepie to 97,72 brutto... Czy istnieje jakiś sposób na automatyczne wrzucenie klienta, który podał nazwę firmy/nip do osobnej kategorii, którą bym odznaczył jako płatników netto? Prestashop 1.4.2.5
 9. Witam,Czy posiada ktoś moduł obsługi systemu ratalnego Żagiel działający z Prestą 1.4.2.5? Wszystkie, które do tej pory testowałem chyba nie działają z tą wersją (instalacja i konfiguracja działa, na stronie produktu pojawia się przycisk do wyliczenia raty ale przy wyborze metody płatności już brak opcji zakupu ratalnego...). W konfiguracji ograniczeń/restrykcji płatności widać ikonkę Żagla i jest wszędzie zaznaczona. Tak więc albo czegoś jeszcze nie zrobiłem, albo po prostu wersja działająca z Prestą 1.3/4 nie zadziała z moją 1.4.2.5.Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 10. Ooooo właśnie - nie pomyślałem o rzeczy tak oczywistej jak "Moje konto" Teraz już wiem wszystko! Dziękuję za pomoc.
 11. Bardzo dziękuję za odpowiedź - a czy uruchamiając ten moduł, klient sam może sobie wymienić punkty na rabat, czy tego typu rzeczy robi tylko administracja? Bo nie bardzo widzę, aby przy kolejnym zamówieniu jakakolwiek kwota była odejmowana od zamówienia...
 12. Witam, Włączyłem w sklepie moduł lojalnościowy, punkty są naliczane poprawnie itd, ale klient nie może skorzystać z tych punktów - na ekranie podsumowania widać tylko taki oto komunikat: http://s1.pokazywarka.pl/i/878406/717455/program.jpg W nic się nie da kliknąć, nic się nie da zaznaczyć. Gdzie szukać problemu, i generalnie jak to powinno wyglądać? Korzystam z przerobionej skórki "matrice", Prestashop 1.4.2.5 Z góry dziękuję za pomoc.
 13. Witam,Sytuacja jak w tytule... Dodaje produkt powiązany, który nie jest objęty wyprzedażą, ale jak klikam w produkt powiązany, to przy miniaturce wyświetla się napis "Wyprzedaż". Oczywiście po kliknięciu w miniaturkę na stronie produktu napisu nie ma ( i bardzo dobrze). Przeglądałem pliki modułu, i nigdzie nie ma fragmentu kodu "on_sale". Dzieje się tak z każdym produktem powiązanym Presta 1.4.2.5Z góry dziękuję za pomocPozdrawiam!
 14. Witam,Zapomniałem hasła do bazy danych a potrzebuję coś tam ręcznie zmienić. W panelu administracji bazami mojego hostingu jest tylko opcja zmiany hasła na nowe - jeżeli zdecyduje się na zmianę, to wystarczy to nowe hasło wpisać w ustawieniach bazy w panelu administracyjnym Presty i wszystko będzie działało jak do tej pory?Pozdrawiam!
 15. Jak przyśpieszyć preste?

  Witam, U mnie w tym wypadku "parę" znaczy dosłownie 2 http://forum.prestashop.pl/index.php?topic=3568.0 Oprócz tego trafiłem na ogłoszenie oferujące wykonanie jakichś innych czynności związanych z przyspieszeniem działania presty 1.3 za jakieś 30zl (zapewne szukając również znalazłeś). Co do 1.4 to chodzi mi raczej o jakieś "sztuczki" poza wykonaniem zalecanych czynności w PA takich jak ustawieni kompilacji czy cache... Sklep jest w tej chwili jeszcze pusty, a samo ładowanie stron dotyczących dodawania produktu trwa o wiele dłużej niż w przypadku innych silników sklepu. Pozdrawiam!
×