Skocz do zawartości

yoshi_1001

Members
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. .htaccess adres z www i bez.

  Ok, a jak to się ma do SEO, przekierowania 301 i dublowania treści?
 2. Witam, taka sytuacja multisklep 1.6.1.13, w pliku .htacces dokonałem takiej zmiany aby strona działała z www i bez: #Domain: www.termolis.sk RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www. RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/ [R=301,L] RewriteRule . - [E=REWRITEBASE:/] RewriteRule ^api$ api/ [L] RewriteRule ^api/(.*)$ %{ENV:REWRITEBASE}webservice/dispatcher.php?url=$1 [QSA,L] #Domain: www.termolisy.cz RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www. RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/ [R=301,L] RewriteRule . - [E=REWRITEBASE:/] RewriteRule ^api$ api/ [L] RewriteRule ^api/(.*)$ %{ENV:REWRITEBASE}webservice/dispatcher.php?url=$1 [QSA,L] Wszystko działa do czasu kiedy plik .htaccess zostanie ponownie wygenerowany. Rozwiązałem to dodając powyższe linijki nad: # ~~start~~ Do not remove this comment, Prestashop will keep automatically the code outside this comment when .htaccess will be generated again Efekt końcowy jest taki iż gdy .htaccess zostanie ponownie wygenerowany moje komendy zostają w pliku ale prestashop dodaje swoje standardowe wpisy: #Domain: www.termolis.sk RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.termolis.sk$ RewriteRule . - [E=REWRITEBASE:/] RewriteRule ^api$ api/ [L] RewriteRule ^api/(.*)$ %{ENV:REWRITEBASE}webservice/dispatcher.php?url=$1 [QSA,L] Pytanie brzmi czy to jest prawidłowe? Chciałbym aby tylko moje komendy były brane pod uwagę.
 3. Tłumaczenie w formularzu zamówienia 1.6.1.13

  Brawo Ty! Zmiana w bazie pomogła. Dziękuję!
 4. Witam, wszystkich mam taki problem z multisklepem. Zaplecze obydwu domen jest w języku polskim. Jeden ze sklepów jest w języku czeskim a drugi w słowackim. Nie mogę poradzić sobie ze zmianą tłumaczenia w formularzu zamówienia nazwy kraju ponieważ widnieje po polsku. Jak na załączonym obrazku.
 5. Poprawa SEO

  Witam do wykonania w wersji 1.6: - ustawienie Title, H1, description strony głównej i kategorii - i drobne zmiany jak np. wyświetlanie całego opisu kategorii bez przycisku więcej Zainteresowanym wyślę szerszy opis na priv.
 6. Blokada bazy danych na serwerze Presta 1.5

  Dziękuję za pomoc.
 7. Blokada bazy danych na serwerze Presta 1.5

  To mnie teraz zaskoczyłeś. Niestety mam opłacony abonament za rok z góry więc muszę rozwiązać ten problem inaczej. Do czego służy polecenie SELECT? Co ono w ogóle wywołuje? Można to jakoś ograniczyć lub zoptymalizować?
 8. Witam, i o to otrzymałem taką informację od admina z NetArt: "Informuję, że administrator NetArt zablokował dostęp do bazy danych xxx serwerze yyy" a poniżej Nie mam pojęcia od czego zacząć. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
 9. [MODUŁ] Pricewars

  Witam,mam preste 1.4.6.2 i zainstalowany moduł pricewars. Niestety ceno zwraca błąd wczytywania pliku - Ceneo (Nowy XML). Od obsługi ceneo otrzymałem następującą informacje:"W Pana pliku brakuje znacznika z wagą (weight), przykładowy fragment koduDodatkowo cena powinna być z dwoma miejscami po przecinku tzn. po kropce.Proszę poprawić dane i powinno być OK."Nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Czy ktoś pomoże?
 10. wbudowana wyszukiwarka nie reaguje

  faktycznie, wystarczyło przesunąć go w lewo. Dziękuję za pomoc.
 11. Mam następujący problem. Na głównej stronie www.supportbhp.pl nie można wpisać żadnej frazy w wyszukiwarce. Dopiero po przejściu do konkretnej kategorii wyszukiwarka zostaje "odblokowana" Czy ktoś miał podobny problem?
 12. Użyj tego samego adresu dla faktury

  Dobra opanowałem powyższy bład, nie wiedziałem, że jest więcej plików order.php :)Twoja pomoc ircykk jest nieoceniona, oczywiście poprawka zadziałała.Dzięki pozdrawiam!
 13. Użyj tego samego adresu dla faktury

  ale popłynąłem ;( zahaczyłem o moduł ship2pay. Zainstalowałem moduł, skopiowałem pliki order i modules. Moduł nie działał prawidłowo więc go odinstalowałem i wróciłem do plików z oryginalnej wersji. Niestety zniknęły zamówienia w panelu admina (zostało jedno ;/) i w dodatku nie można go otworzyć. Natomiast podczas składania zamówienia i przy wyborze płatności przelewem pojawia się następujący komunikat: Warning: require_once(/home/supportlog/ftp/PrestaShop/config/../classes/Order.php) [function.require-once]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/supportlog/ftp/PrestaShop/config/config.inc.php on line 21Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/supportlog/ftp/PrestaShop/config/../classes/Order.php' (include_path='.:/usr/share/pear/') in /home/supportlog/ftp/PrestaShop/config/config.inc.php on line 21
 14. Użyj tego samego adresu dla faktury

  faktycznie niedaleko, niestety robię coś źle bo nie przynosi to efektu... tak wygląda oryginał: <p class="checkbox"> <input type="checkbox" name="same" id="addressesAreEquals" value="1" onclick="updateAddressesDisplay();" {if $cart->id_address_invoice == $cart->id_address_delivery || $addresses|@count == 1}checked="checked"{/if} /> <label for="addressesAreEquals">{l s='Use the same address for billing.'}</label> </p> <p id="address_invoice_form" class="select" {if $cart->id_address_invoice == $cart->id_address_delivery}style="display: none;"{/if}> {if $addresses|@count > 1} a jak ma wyglądać po zamianie?
 15. Użyj tego samego adresu dla faktury

  wielkie dzięki za szybką reakcję ale przeszukałem wszystkie pliki tpl z katalogu themes i nie znalazłem tej linii.Zdradź w którym pliku tpl tego szukać?
×