Skocz do zawartości

milok

Members
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O milok

 • Tytuł
  Użytkownik
 • Urodziny 1982.06.20

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.ledson.pl

Profile Information

 • Location
  Kraków
 1. prestashop 1.6 wylogowuje mnie

  Podbijam i proszę o pomoc.
 2. Problem z Moneybookers 1.5

  Tobie się to już pewnie nie przyda bo to stara sprawa ale napiszę dla potomności. W Moneybookers 1.5 przy konfiguracji w PA nie podaje się hasła, które służy do logowania na skrill. Najpierw trzeba zalogować się na skrill, następnie stworzyć w zakładce "narzędzia handlowców" tzw secret word i w PA presty na stronie konfiguracji Moneybookers wpisać to właśnie słowo. Tyle.
 3. Funty od PA/ PLN od głównej

  Muszę ponownie podnieść ten temat bo szukam rozwiązania, bez rezultatu już drugi dzień. Domyślam się się, że chodzi o fragment kodu: {if $cookie->id_currency == $f_currency.id_currency}... ale nie jestem pewny i nie wiem co dalej.Chcę uzyskać podobny rezultat co kolega Tler tyle, że ja produkty mam wprowadzone w zł, a chciałbym by na głównej domyślnie pojawiały się Funciaki.
 4. Przeniosłem sklep na inny serwer (domena została ta sama), teraz po próbie pobrania załącznika wyskakuje błąd. Zdiagnozowałem o co chodzi. Problem polega na tym, że korzystając z klienta Filezilla, eksportując pliki nie wybrałem binarnego trybu transferu (defaultowy tryb to automatyczny). Wgranie folderu z załącznikami, metodą binarną na serwer nie rozwiązuje problemu, gdyż nie zostały one tym sposobem zgrane z poprzedniego serwera. Sytuacji nie poprawia fakt iż teraz nie mam już dostępu do wcześniejszego serwera, na który załączniki były wrzucane poprzez skrypt sklepu. Miał ktoś kiedyś takiego problema, albo może pomysł jak to przeskoczyć? Z góry dzięki za wszelkie sugestie. Sprawa tyczy się wersji 1.4.4.1
 5. Ankieta

  Podbijam pytanie.
 6. Dziwny błąd może dotytczyć wielu rzeczy, wtedy gdy Presta nie potrafi zidentyfikować dokładnie problemu. Najczęściej błąd wywala przy "rozbieżnościach" między bazą danych a plikami na serwerze. U mnie "próbę włamania" sygnlizowało przy próbie logowania sie klientów albo próbie zmiany statusu zamóweń w PA. Przyczyną było zmodyfikowanie pliku authentication.tpl w celu usunięcia pola wyboru województwa, ucunięcie wszystkich stanów/województw w PA i niewprowadzenie jednocześnie zmian w bazie danych (_adress, id_state = 0) dla klientów już zarejestrowanych. Błąd pokazuje się też niekiedy przy problemach z tłumaczeniem. Niektóre przyczyny wywalania tego błędu opisane są też tu: http://www.addons-modules.com/prestasho ... mpt-error/
 7. Państwa w formularzu zamówień

  Odświeżam, bo może się komuś przyda, a myślę, że sprawa jest poprostu "niedopowiedziana". Strefy - usuwamy oprócz tej, w której jest Polska Kraje - wyłączamy - wszystkie prócz Polski. WAŻNE: trzeba wyświetlić całą listę wszystkich państw, najlepiej dodatkowo wylistować tylko po włączonych. Możemy wtedy wyłączyć co chcemy, nawet Gabon, Dżibutu i Wyspy Bouveta Stany/województwa - usuwamy te, które mamy zadeklarowane. WAŻNE: trzeba wyświetlić całą listę wszystkich stanów/województw (defaultowo pokazuje się chyba 50) W authentication.tpl - tak jak pisze Ircykk (dotyczy v. 1.3.1.1) No i jeszcze jedna istotna sprawa; jeśli usuniemy stany/województwa a wcześniej nasi klienci wybierali określone województwo - Presta wywali błąd: próba włamania (hack attempt) przy próbie logowania już zarejestrowanych klientów i przy próbie zmiany przez nas statusu zamówień tych klientów. Należy wtedy dodatkowo w bazie danych (tabela _adress ) każdemu klientowi nadać atrybut 0 dla id_state.
 8. To raczej serwer, tylko co dokładnie? Presta 1.4.4.1 jest swieżo wgrana, nie dorzucałem nic "od siebie".Powiem szczerze, że narazie z tą v. 1.4 to mam same problemy.
 9. Mam to samo, też zakładki Płatności i Moduły. Również myślę, że to przez ustawienia serwa (w moim przypadku nie jest to darmowy serwer) - tylko które ustawienia? Dodam, że z v. 1.3 nie było problemów.
 10. Nie wiem co mogłem spitolić. W PA nie działa zakładka Płatności i zkładka Moduły, jest poprostu napisane że "Nie odnaleziono serwera lub pliku". Wszystko inne jest Ok. Co można nadpisać żeby to naprawić?Edit:Do modułów mogę się dostać tylko przez: Ustawienia/Wygląd/Rozmieszczenie modułów, jak klikam na zakładkę strona z modułami się nie otwiera.?
 11. Strona główna bez kolumn [Rozwiązanie]

  Wszystko jasne. Problem był w "odświeżaniu strony" w v 1.4. Rozwiązanie: http://prestadesign.pl/post10657.html#p10657
 12. Dzięki.Troche się naszukałem dlaczego nie odświeża mi zmodyfikowanych plików.
 13. Strona główna bez kolumn [Rozwiązanie]

  Tak. Tak właśnie robie i bez rezultatu. Nawet usuwając (dla sprawdzenia): <body {if $page_name}id="{$page_name|escape:'htmlall':'UTF-8'}"{/if}> {if !$content_only} {if isset($restricted_country_mode) && $restricted_country_mode} <div id="restricted-country"> <p>{l s='You cannot place a new order from your country.'} <span class="bold">{$geolocation_country}</span></p> </div> {/if} <div id="page"> <!-- Header --> <div id="header"> <a id="header_logo" href="{$base_dir}" title="{$shop_name|escape:'htmlall':'UTF-8'}"> [img={$img_ps_dir}logo.jpg?{$img_update_time}] </a> <div id="header_right"> {$HOOK_TOP} </div> </div> <div id="columns"> <!-- Left --> <div id="left_column" class="column"> {$HOOK_LEFT_COLUMN} </div> <!-- Center --> <div id="center_column"> {/if}Nic się nie dzieje. Skończyły mi się pomysły. Korzystam z wersji PrestaShopPL v. 1.4.2.5, może to istotne W wersji 1.3 nie miałem z tym problemu.
 14. Strona główna bez kolumn [Rozwiązanie]

  Dzięki za szybką odpowiedź, ale proszę nieco bardziej łopatologicznie bo nie przyswajam :-)Powyższy kod dotyczy jakiego elementu, pliku etc. ?
 15. WiamJak zrobić aby strona główna była bez lewej i prawej kolumny. Pozostałe strony mają mieć standardowy wygląd.
×