Skocz do zawartości

tuskun

Members
  • Zawartość

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Witam. Jakiś czas temu udało mi się wreszcie z tym uporać i postanowiłem wrócić, uzupełnić post, gdyby ktoś miał podobny problem. Niestety nie mogłem tego naprawić w jakiś "normalny" sposób, poprawiając jakiś błąd czy ustawienia. Musiałem zrobić to "na piechotę", czyli tak: na nowym hostingu postawiłem identyczną wersję jak na starym (i od razu oczywiście był opisany wyżej problem, mimo że nić nie zmieniałem), po przeniesieniu w obu wersjach (na starym hostingu i na nowym) kliknąłem przejście na nowy sposób zapisu zdjęć. To spowodowało, że na starym hostingu wszystko się dobrze poukładało wg. nowych zasad, a na nowym chyba też (przynajmniej w samej bazie danych), ale zdjęć nadal brakowało. Następnie przeniosłem cały katalog zdjęć na nowy hosting i zdjęcia się pojawiły w sklepie. Potem poszły aktualizacje, i wszystko działa. Mam nadzieje, że opisany proces jest zrozumiały. Pozdrawiam.
  2. Kopiowałem oryginalny, generowałem nowy z włączonymi przyjaznymi url oraz bez. Nic nie pomogło. Najdziwniejsze jest to, że robię kopie i na stronie oryginalnej system działa ze starym systemem plików, a na nowej stronie używa nowego systemu plików, mimo że faktycznie na serwerze jest stary. I to nie we wszystkich produktach. Na 5000 produktów w około 50 jest używany stary system plików, i tam zdjęcia się wyświetlają. Jedyna różnica jest taka, że na starym hostingu jest php 5.3.3 a na nowym maksymalnie mogłem zejść do 5.4 I jeszcze bazę musiałem trochę oczyścić, bo była ponad normę, usunąłem wszystko (za pomocą delete) z tabel: ps_connections; ps_connections_page; ps_connections_source; ps_guest; ps_log; ps_statssearch; ps_pagenotfound; ps_search_index; ps_search_word;
  3. Tak, przegrały się prawidłowo. Jak wpiszę bezpośrednią ścieżka w przeglądarce, to się wyświetlają. Ale jest jeszcze coś dziwnego. Jak klikam generowanie miniaturek, to otrzymuje po czasie info, że nie udało się zapisać plików i żebym sprawdził uprawnienia. Sprawdziłem i są prawidłowe. Dałem nawet 777 dla wszystkich katalogów i plików w katalogu img/ ale to też nic nie pomogło. Nadal to samo, nie może zapisać i brak zdjęć w produktach.
  4. Witam. Przenoszę presta 1.4.4.1 na nowy serwer a później ma być aktualizacja. Tylko problem polega na tym, że już po przeniesieniu tracę zdjęcia w większości produktów. Jak porównuje url zdjęć ze sklepem na starym serwerze, to jest tam coś dziwnego. Stary serwer ma adresy ustawione wg. starej metody (używanej w starych presta), czyli ścieżki do plików prowadzą do katalogu img/tmp/mini-zdjecie.jpg oraz do img/p/zdjecie.jpg. W silniku można przejść na nowy system plików, ale ja tego nie robiłem, a po przeniesieniu w nowym sklepie jest zastosowany nowy system plików. I robi się problem bo nowy system plików nie został utworzony, jest tylko obsługiwany w url'ach. Nowy system zaciąga pliki z adresu np. img/p/5/4/1/0/zdjęcie.jpg Usuwałem wszystko i przenosiłem ponownie, sprawdzając czy przypadkiem nie kliknąłem tworzenia nowego systemu plików. I nadal to samo. Po przeniesieniu na nowym serwerze skrypt działa jakby miał nowy system plików, a faktycznie jest stary (w katalogach). Nie można utworzyć miniaturek bo są pogubione zdjęcia. Klikanie przejścia na nowy system plików tez już nie pomaga, bo wszystko pogubione. Czemu tak się dzieje? Co z tym zrobić? Macie może jakieś pomysły?
×