Skocz do zawartości

Dagmarus

Members
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Dagmarus

 • Tytuł
  Początkujący

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Wersja PrestaShop

 • PrestaShop
  1.6
 1. Witam, oto mój problem: Podczas zakupu jako gość klient wypełnia formularz. Wszystko przebiega normalnie do momentu wpisania nr telefonu. Mimo wpisania numeru (obojętnie, czy stacjonarnego, czy komórkowego, ze spacjami, czy bez) pojawia się komunikat, że należy wprowadzić numer telefonu, formularz nie jest wysyłany i konto gościa się nie tworzy. W pliku classes/Adress.php mam takie linie: 'phone' => array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isPhoneNumber', 'required' => true, 'size' => 32), 'phone_mobile' => array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isPhoneNumber', 'size' => 32), Chodziło nam o to, by zakładając konto jako zalogowany klient nie trzeba było wpisywać zarówno nr tel stacjonarnego i komórkowego. Proszę o poradę co z tym zrobić. Może wyrzucić z formularza pole "telefon komórkowy" (podczas zakładania konta normalnego)? Tylko gdzie znaleźć ten fragment kodu? Czy to jest w pliku adress.tpl? Czy jeśli z tego pliku wyrzucę następujące linie: {if $field_name eq 'phone_mobile'} {assign var="mobilePhoneExist" value=true} <div class="{if isset($one_phone_at_least) && $one_phone_at_least}required {/if}form-group"> <label for="phone_mobile">{l s='Mobile phone'}{if isset($one_phone_at_least) && $one_phone_at_least} <sup>**</sup>{/if}</label> <input class="validate form-control" data-validate="{$address_validation.phone_mobile.validate}" type="tel" id="phone_mobile" name="phone_mobile" value="{if isset($smarty.post.phone_mobile)}{$smarty.post.phone_mobile}{else}{if isset($address->phone_mobile)}{$address->phone_mobile|escape:'html':'UTF-8'}{/if}{/if}" /> </div> {/if} {if ($field_name eq 'phone_mobile') || ($field_name eq 'phone_mobile') && !isset($atLeastOneExists) && isset($one_phone_at_least) && $one_phone_at_least} {assign var="atLeastOneExists" value=true} <p class="inline-infos required">** {l s='You must register at least one phone number.'}</p> {/if} to będzie ok? Nie chcę czegoś namieszać, choć i tak zawsze dla pewności pracuję sobie na kopii pliku. Adres sklepu: www.verbinum.pl Presta 1.6.1.6 Dzięki za odpowiedź/podpowiedź.
 2. Ok, spróbuję zatem skontaktować się z firmą, która robiła mi aktualizację.
 3. Tak, reinstalacja poszła bez błędów. Przy bankwire mam ten sam problem i całą stronę informacji przy trybie debugowania. I tam też nie można złożyć zamówienia.
 4. Ship2Pay mam zainstalowany, ale wyłączony. Po reinstalacji moduł płatności przy odbiorze pojawił się na liście, ale w trybie debugowania "wywala" mi całą stronę tekstu. Żadne zamówienia nie są tworzone. P.S. Na razie usunąłem z listy PayU.
 5. Witam, Dokonaliśmy upgrade'u sklepu z PS 1.2 do 1.6. Template defaultowy. Niestety mimo włączonej opcji nie pokazuje mi się sklepie metoda płatności przy odbiorze (v. 0.7.5). Jest ona widoczna w aktywnych płatnościach na zapleczu, jednak podczas robienia zamówienia widzę tylko przelew na konto i PayU (też problemy, ale to na osobny wątek). Adres sklepu www.test-verb.werbisci.pl (wersja testowa, gdzie można zobaczyć co i jak) W trybie debugowania nie widzę żadnych informacji. Te które się pojawiają (na inny wątek) dotyczą płatności przelewem na konto i PayU. Może jakieś konflikty? Dzięki za podpowiedź!
 6. Miałem dać znać i daję. Rzeczywiście sprawa nagłówków stron w przeglądarce jest banalnie prosta. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać!
 7. Wielkie dzięki za podpowiedź! Pola formularzy samemu udało mi się znaleźć. Nie da się w ten sposób wyrzucić całej sekcji, ale to nie problem. Zmieniłem na "Pan" i "Pani", resztę wyrzuciłem i jest ok. Z nagłówkami stron zmierzę się w wolnej chwili. Dam znać jaki wynik! Pozdrawiam. Dzięki!
 8. Witam, Ostatnio zrobiliśmy upgrade naszego sklepu internetowego do PS 1.6. Używamy defaultowego template. Powoli pracujemy nad jego aktualizacją. Zauważyłem 2 problemy z tłumaczeniami, z którymi nie potrafię sobie poradzić: 1. Podczas tworzenia konta klienta lub gościa w formularzu pojawia się pole tytułu osoby. I tu mamy mix wyrażeń angielskich (zob. załącznik): ("Miss" i "Unknown") i hiszpańskich ("Sr." i "Sra."). Jak to zmienić? Gdzie tego szukać? W tłumaczeniach nic takiego nie widzę. Najlepiej byłoby zupełnie wyrzucić to pole, bo w języku polskim nie jest to takie istotne. Czy jest to możliwe? 2. W nagłówkach stron w przeglądarce internetowej niektóre strony mają już polskie nazwy, inne jeszcze angielskie, a jeszcze inne ciągle hiszpańskie. Np. szukając czegoś w nagłówku mamy nazwę "Buscar", logując się do konta mamy "Autenticacion", wchodząc w "nasze sklepy" mamy "Tiendes" (zob. załącznik) Jak to zmienić? Gdzie tego szukać? Znów nie widzę tego w tłumaczeniach, a może po prostu szukam nie tam, gdzie potrzeba. Można to zobaczyć na stronie www.test-verb.werbisci.pl. Dziękuję za podpowiedź
×