Skocz do zawartości

janNowak

Members
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Prestashop 1.6 SSL Https wymuszone do logowania

  Dzięki. ""uncomment these lines" działa Zauważyłem tylko, że po wymuszeniu tego ssl-a na logowaniu jak już jest się w panelu i skasuje się https:// to nie przekierowuje, lecz jest się dalej w panelu admina na protokole http. jest na to rada ? .htacces? edit. zrobiłem przekierowanie 301 w .htaccess(głównym). działa...z tym że wsposób specyficzny bo w folderze admin mam .htaccess z wymuszeniem dodatkowego logowania. Jak się zaloguję to po skasowaniu https:// z url-a, wyskakuje mi moje dodatkowe logowanie i dalej juz https. Jest ok.
 2. Przy próbie zalogowania na BO z nieszyfrowanego url-a pojawia się kumunikat-link by skorzystać z szyfrowanego połączenia. Niemniej jednak zalogowanie się bez https wciąż jest możliwe. jak to zablokować? w wordppressie wystarczyło w wp-config.php dopisać: define('FORCE_SSL_ADMIN', true); define('FORCE_SSL_LOGIN', true); tu próbowałem tego w pliku settings.inc.php i nic z tego.
 3. Cześć, Po zaktualizowniu adresu dostawy lub adresu faktury po kliknięciu "zapisz" strona odświerza się z opcją zaznaczoną "Użyj adresu dostawy jako adresu rozliczeniowego." Chciałbym żeby nie było to domyślne. zrzut: https://gyazo.com/e76bd1403d71818d4e679c9e6139af3a Próbowałem w Adress.tpl wyciąć fragment kodu checked="checked", ale wpłynęło to na zapis adresów w panelu. Myśle że coś muszę w AddressController.php lub w OrderOpcController.php case 'updateAddressesSelected' Reasumując nie wiem jak zrobić żeby po wciśnieciu zapisz(uaktualniony adres) załadowało mi strone bez domyślnego zaznaczenia"Użyj adresu dostawy jako adresu rozliczeniowego." zrzut:https://gyazo.com/5116e85f89ee00d2a4be840d7500b56d Proszę o wskazówki. Dzięki.
 4. Cześć. Jak edytować .htacces czy co zrobić żeby zlikwidować te przekierowania z modules? każdy z lików prowadzi do strony głównej. https://mojadomena.pl/modules/iqitpopup/css/ https://mojadomena.pl/modules/iqitpopup/ https://mojadomena.pl/modules/ https://mojadomena.pl/ https://mojadomena.pl/pl/ temat rozwiazany. Wyłączyłem popup.
 5. Wiecie jak edytować moduł : contact information w prestashop1.7 "Informacja o sklepie"? chcę dodać ulicę jest tylko nazwa,Polska i napisz do nas. [solved] ps_contactinfo.tpl
 6. mam wersję 1614 i zrobiłem tak: skopiowałem linijkę kodu z pliku validation.php.('total' =>...) odnalazłem tą tablicę w pliku cashondelivery.php i wkleiłem gdzie trzeba. warunek: {if $total<500}kod{/if} dałem w plikach payment.tpl i validation.tpl w katalogu moduły/cashondelivery, ale tez w katalogu szablon/moduły/cashondelivery i hula. powyżej kwoty znika opcja za pobraniem. $this->context->smarty->assign(array( 'total' => $this->context->cart->getOrderTotal(true, Cart::BOTH), 'this_path' => $this->module->getPathUri(),//keep for retro compat Gedo
 7. adresy dostawy wysyłki przy odbiorze osobistym

  a może zrobić pola adresu dostawy niewymagalnymi ? wyłączyć *required* w klasie address 'address1' => array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isAddress', 'required' => true, 'size' => 128), 'address2' => array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isAddress', 'size' => 128) zmiana 'required' => true na 'required' => false (lub usunąć całkiem required= true) Tylko czy w pliku Address.php czy innym? Próbowałem zrobić nie wymagalne pola w Address.php i jedne zatrybiły, a inne(nr tel,kod pocztowy(format) nie. pewnie nie jest to jedyny plik do edycji. https://www.prestashop.com/forums/topic/260764-rejestracja-konta-usuwanie-p%C3%B3l/ albo napisać funkcje, która wyłącza aktywność pól adresu dostawy po wybraniu odbiór osobisty na one page checkout? "pozmieniać kolejność w procesie składania zamówienia" wtedy internauta nie wypisywałby adresu dostawy naturalnie...ale i tak musiałby być niewymagalny żeby kontroler puścił zamówienie. Zatem co robić?
 8. czy wie ktoś może jak na one page checkout zrobić żeby pola adresu dostawy były nieaktywne przy wyborze opcji odbiór osobisty? (albo zakupy 5 kroków zmiana kolejności w pierw wysyłka potem adres) generalnie jak wyłączyć pole wymagane w adresie dostawy? w sensie że po wybraniu odbiór osobisty adres dostawy dalej jest wymagany, a dostawy nie będzie. Dzięki
 9. odbieranie treści z dodatkowego pola

  sprawa zamknięta, 2 linijki w innym kontrolerze
 10. odbieranie treści z dodatkowego pola

  AdminOrderMessageController.php? array( 'type' => 'textarea', 'lang' => true, 'label' => $this->l('Message'), 'name' => 'message', 'required' => true ) ), 'submit' => array( 'title' => $this->l('Save'), ruszam ten plik?
 11. odbieranie treści z dodatkowego pola

  możesz szczegółowiej ? generalnie robić tak jak wyżej opisałem czy inaczej? A nie wystarczy dodać nową zmienną i odbierać z niej info w tym samym polu co z tej pierwszej? Coś na zasadzie formularza php, który ma kilka pól, a wysyła maila gdzie zapisują się kolejno informacje z nich jedna pod drugą w jednej wiadomości. Chciałbym żeby słało mi z jednego lub drugiego pola niekoniecznie z obu.
×