Skocz do zawartości

addd

Members
 • Zawartość

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O addd

 • Tytuł
  Użytkownik

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Wersja PrestaShop

 • PrestaShop
  1.6
 1. Czy jest moduł, który umożliwia wyświetlenie klientowi (w panelu klienta) listy wszystkich produktów, które zamawiał do tej pory z możliwością ich ponownego zamówienia? (Obecnie można tylko powtórzyć całe poprzednie zamówienie).
 2. Prestashop 1.6.1.2 a php 7.0

  Z jakiego serwera obecnie korzystasz?
 3. Prestashop 1.6.1.2 a php 7.0

  Po przejściu na php7 na nazwa.pl (presta 1.6.1.3) nie można wejść do zakładki moduły - wywala też wyszukiwanie bo stronie backoffice w przypadku wyszukiwania w backoffice błąd 500 a w przypadku próby wejścia do zakładki moduły taki komunikat: prestashop Module.php(1361) : eval()'d code: Redefinition of parameter $id_shop Wcześniej wykonała też kroki: https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/pull/4503/commits/a043e190daae207bdda1a6a181aee931c3edb4a7 Ma ktoś jakieś pomysły? Czy to kwestia niekompatybilnych modułów? Jak jakoś sensownie sprawdzić które moduły wywołują problem bo wyłączanie wszystkich i włączanie po kolei to masakra P.S po przejściu na php 5.6 mam następujący błąd podczas wysyłki maili za pomocą SMTP: The SMTP connection failed to start [ssl://mail.twojadomena.pl:465]: fsockopen returned Error Number 0 and Error String '' Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?
 4. Problem z dodawanie zdjęć *jpg

  Sprawdzałam na różnych serwerach, na różnych wersjach php, zawsze sypie się w tym samym punkcie, ircykk twierdzi, że się nie sypie, więc nie wiem czy grzebać w core czy nie. Wiem jak to poprawić w core ale muszę mu odjąć 40 MB z dostępnego limitu żeby się nie sypał tylko w porę dał komunikat. Jeżeli nie ma takiej konieczności to wolę wykorzystać maksa. Chciałabym mieć chociaż jedną instalację na której będę mogła sprawdzić, że faktycznie przy limicie 128MB zdjęcie o takiej rozdzielczości (np. 4288 x 2848 px) się nie sypie. tak jak twierdzi ircykk na 3 serwerach sprawdzałam 3 różne wersje presty, różne wersje php zawsze sypie się w tym samym punkcie przy takiej samej rozdzielczości zdjęcia. Core mogę zmodyfikować jak już wspomniałam w akapicie wyżej, wiem jak to zrobić przetestowałam i wówczas zwraca komunikat dużo wcześniej i się nie sypie, ale pytanie czy powinnam modyfikować core skoro ircykk twierdzi, że się nie sypie. Może robię jakiś błąd, albo jest to kwestia jakiś ustawień.
 5. Problem z dodawanie zdjęć *jpg

  Oczywiście, że wspominałeś, szczerze mówiąc to zapytałam tylko z ciekawości gdzie zdejmuje się sprawdzanie tak naprawdę to cały czas dąże do sytuacji odwrotnej czyli właśnie żeby sprawdzał i żeby się nie sypał. Ircykk pisze, że u niego nie sypie się nawet przy 5000x5000 a u mnie się sypie nie wiem czy jestem tu dobrze zrozumiana nie mam na myśli, że jak zwraca komunikat "sprawdź limit pamięci" to uważam, że się sypie, wtedy jest ok bo jest jakaś normalna reakcja systemu, chodzi mi o sytuację, że nie zwraca komunikatu, pojawia się czerwone pole bez komunikatu, na liście pojawia się zdjęcie bez zdjęcia. Nie chcę takiej sytuacji. Problem jest taki, że zainstalowałam najnowszą prestę na lokalnym serwerze i jeżeli mam zdjęcie około z przedziału 12 mln - 21 mln pikseli to nie daje komunikatu tylko się wysypuje, powyżej 21 mln pikseli dostaje komunikat. Bardzo chciałabym wiedzieć czy u innych też się wysypuje przy takim zakresie pikseli w zdjęciu czy tylko u mnie bo nie wiem czy mieszać w skrypcie, żeby to poprawić czy też szukać rozwiązania gdzieś indziej.
 6. Problem z dodawanie zdjęć *jpg

  Dziękuje za odpowiedź. Jak wyłączyć sprawdzanie? W ogóle to jest dziwne bo zainstalowałam teraz świeżą preste 1.6.1.5 na lokalnym serwerze na wampie i tam jest przydzielona pamięć 128MB i generalnie wywala się przy zdjęciach około 4000 pikseli jak zdjęcie jest bardzo duże to zwraca komunikat sprawdź limit pamięci jak jest mniejsze przechodzi, a jak jest 4288 - dokładnie przy takiej szerokości zdjęcia zawsze się wywala
 7. Problem z dodawanie zdjęć *jpg

  to może prościej bo wszyscy czepiają się - nie sedna sprawy - skrypt się sypie zamiast zwracać komunikat, że zdjęcie jest za duże, co zrobić żeby się nie sypał tylko zwracał komunikat że zdjęcie jest za duże.
 8. Problem z dodawanie zdjęć *jpg

  Przecież takie odpowiedzi są bez sensu... znalazłam jakiś tam problem i chcę go rozwiązać porównuje z innym oprogramowaniem żeby zobaczyć na ile to jest kwestia serwera. Sprawdziłam temat dokładniej i okazuje się, że shoper nie radzi sobie wcale tak super, po prostu on ładuje zdjęcia i ich w ogóle nie obrabia, czyli jak załaduje zdjęcie 40MB to on takie ładuje na stronie klientowi. Dlatego rozumiem, że to co robi presta może być zasobożerne, ale jednak nie powinien się wywalać tylko wcześniej zwracać odpowiedni komunikat. Zatem jaki serwer proponujesz? (to nie pomysł pod prestę po prostu mam ten serwer od dawna mam tam dużo stron).
 9. Problem z dodawanie zdjęć *jpg

  Wydaje mi się, że jednak jest to kwestia optymalnego działania skryptu - skrypt się wywala przy zdjęciach 4200 pikseli a dopiero przy 5000 pikseli dostaje normalny komunikat. Poniżej też zamieszczam odpowiedź od Administratorów serwera netart: To skoro skrypt prestashop alokuje całą dostępną pamięć przy zdjęciu 4200 pikseli, a w shoperze bez problemu przechodzi ponad 5000 to jednak jest kwestia optymalnego działania skryptu. I jeżeli będę chciała to zmienić to jeszcze obniżyć dostępną rozdzielczość zdjęcia żeby skrypt się nie sypał tylko zwracał normalny komunikat bo teraz się po prostu sypie, zwiększenie limitu tylko pogorszy sprawę.
 10. Problem z dodawanie zdjęć *jpg

  Problem jest taki, że to nie waga zdjęcia jest problemem, a rozdzielczość zdjęcie może mieć 1,6 MB, a jeżeli rozdzielczość jest powyżej 4000 pikseli to jest problem.O ile wagę zdjęcia użytkownicy nauczyli się już sprawdzać to z rozdzielczością jest trudniej. Nie chcę zmieniać limitu ponieważ z tego co widzę presta ma ograniczenie przy około 5000 pikseli dla 128MB pamięci dostępnej na serwerze (nie wiem czy to jest skorelowane ale ja mam 128MB dostępnej pamięci i przy 5000 pikseli wywala normalny komunikat że mam sprawdzić limit pamięci), ale przy zdjęciu około 4200 pikseli (jeden bok) to wywala mi takie dziwy jak jest w załączniku w moim pierwszy poście, a to nie jest już fajne bo wygląd jakby się coś sypało, więc jeżeli tak to dobrze by było zrobić to ograniczenie niżej. Inna sprawa to taka, że inne oprogramowania na tym serwerze radzą sobie bez problemu z dużo większymi zdjęciami... więc chyba jest problem z optymalnym działaniem skryptu odpowiedzialnym w prestashop za obróbkę zdjęć.
 11. Problem z dodawanie zdjęć *jpg

  Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, niestety z powyższych odpowiedzi nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie, które zadałam powyżej. Pośrednio z waszych wypowiedzi wnioskuje że jest to problem i serwera i presty. Jednak potestowałam jeszcze i załadowałam zdjęcie o rozmiarze 13 MB i rozdzielczości około 5700x3000 pikseli do sklepu na oprogramowaniu shoper (jest to pudełkowe rozwiązanie), który jest na tym samym serwerze co presta na której takie zdjęcia nie przechodzą. i okazuje się że nie ma problemu. Zdjęcia się ładuje szybko i nie zabija serwera. Chciałabym tutaj pominąć rozważania na temat jaki jest sens ładowania dużych zdjęć skoro i tak zostaną zmniejszone... etc. jest to wywód na inny temat.
 12. Problem z dodawanie zdjęć *jpg

  Dziękuje za odpowiedź, ale to nie jest dobre oprogramowanie sklepu czy jakiekolwiek CMS-a kiedy klient musi sobie brać dodatkowe oprogramowanie, a już nie mówiąc o photoshopie którego nie ma. Przeciętny użytkownik jest nauczony, że przez Google, Facebooki etc. że może dodać zdjęcie każdych rozmiarów, a już ta aplikacja ma się zatroszczyć o jego obrobienie. Do sieci nie są potrzebne duże zdjęcia, ale to CMS ma sobie obrobić to zdjęcie pomniejszyć, przystosować etc. Nie mówiąc o tym, że presta nie przyjmuje zdjęcia o obecnie nie za dużej rozdzielczości ponieważ 4288 x 2448 wypluwają telefony. W Panelu administracyjnym mogę sobie zwiększyć wagę zdjęcia, ale nie mogę niestety zwiększyć rozdzielczości zdjęcia. Nie wiem czy też na 100% nie jest to problem hostingu, proszę o wypowiedź osób które mają zainstalowaną prestę i czy mogę dodawać zdjęcia o takiej rozdzielczości.
 13. Witam, Mam problem z dodawanie zdjęć w formacie *jpg, bardzo dużo zdjęć się nie dodaje efekt jest taki jak w załączniku, wyskakuje błąd (czerwone pole) bez komunikatu, zdjęcie jest na liście zdjęć ale bez obrazka. Są to zdjęcia np. ze stocka z fotoli, albo utworzony jpg w photoshopie, w załączniku przesyłam przykład zdjęcia który generuje taki błąd (fotka2.jpg) z góry dziękuje za pomoc. Zauważyłam, że zależy to od rozdzielczości zdjęcia (nie wagi) zdjęcie może mieć 1,6 MB, ale jeżeli jest 5000x5000 pikseli to nie da się dodać, najgorsze jest to że 4288x2848 nie przechodzi a wiele aparatów wypluwa w tej rozdzielczości zdjęcia.
 14. Potrzebuje następujący moduł: https://prestashopmodul.com/en/home/11-prestashop-multi-currency-16x-v.html Tylko żeby działał również na kombinacjach. Z tej strony można sobie zainstalować demo. Ten wątek na forum dokładnie opisuje i tłumaczy na czym mi konkretnie zależy: http://prestadesign.pl/topic/7324-ceny-w-bazie-w-r%C3%B3%C5%BCnych-walutach-euro-z%C5%82ot%C3%B3wka-etc/ Oferty wraz z wyceną i warunkami współpracy proszę na priv.
 15. Właśnie o to chodziło działa super tylko nie widzę żeby to działało z kombinacjami, tzn w kombinacjach już muszę sobie przeliczyć cenę co generalnie rozwala cały sens modułu.. ;( ps. nie chcę unikać ryzyka kursowego i skupmy się na tym, że chcę mieć aktualne ceny w sklepie codziennie względem katalogu producenta taki jest cel, a resztę dlaczego po co itp. to już temat na inną dyskusję, sprawa została dokładnie przemyślana i potrzebuje codziennie aktualne ceny wg katalogu producenta który może występować w 3 walutach euro, dolar, złotówka w zależności od producenta.
×