Skocz do zawartości

Manver

Members
 • Zawartość

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Manver

 1. Mój dawny klient napisał do mnie z problemem, którego nie potrafię rozwiązać. Zrobił aktualizację do wersji 1.3.5, wszystko świetnie działa, ale podczas importu csv wywala mu błąd: Plik CSV został zaimportowany do sklepu. Błąd kopiowania obrazka: adresstrony.pl/katalog/plik.jpg Chmody są ustawione prawidłowo, trochę tam dłubałem, plik importadmin też jest ok, podmieniłem go też z tym z wersji 1.3.4, czasami takie rozwiązania pomagają, ale na próżno tym razem. Ktoś wie co może być tego przyczyną?
 2. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Ja mam na pewno włączone, to raczej bardziej złożony problem.
 3. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Tyle godzin męczarni, a tak banalne rozwiązanie. Pomyśleć, że tak próbowałem, ale nie uwzględniłem zagnieżdżenia folderów i chyba złe ścieżki miałem. Wszystko działa, ulga. Nie będzie harakiri.Dzięki za rozwiązanie.
 4. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Mam tak od początku, nic to nie zmienia.
 5. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Umknął Ci mój post. No niestety nadal nic, brakuje już mi pomysłów. Wiesz może jak wymusić wyświetlanie błędów? @ini_set('display_errors', 'on'); nic nie zmienia, cache usunąłem. Wieczorem będę dalej to męczył. Dzięki za próbę pomocy.
 6. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  No i niestety, bez zmian.
 7. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Ręcznie odbywa się prawidłowo, właśnie przeczytałem na prestashop.com, że w wersji 1.3.6 poprawiono znacząco import. Cóż, spróbujemy.
 8. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  W zasadzie w sqla dopiero się wdrążam, sprawdziłem czy baza zawiera błędy ("sprawdź błędy", "analizuj"), wszystko ok. Więc starałem się porównać obie bazy, działającą i tą ze sklepu.Wstępnie jedyna różnica, to:Więc zmieniłem rodzaj indexu z unique na index, ale bez zmian. Nakreślisz mi bardziej gdzie i jakiego błędu szukać?
 9. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Ok, więc sprawa wygląda tak, że zainstalowałem prestę 1.3.1, importowanie obrazka do osobnej bazy działało bez zarzutów, gdy podpiąłem się pod sqla sklepu panel działał jak należy, ale wyskoczył ten sam błąd. Więc skoro to nie wina plików, to w takim razie bazy danych. Jakieś pomysły Ircykk?
 10. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Tak się zastanawiam. Może zainstalowałbym inną wersję sklepu, jedną z pierwszych 1.3.x i podpiął się pod obecną bazę i za pośrednictwem tego sklepu importował? Ma to szansę przejść?
 11. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Przeszukałem cały bug tracker, wątki na forum prestashop.com, tematy z tym problemem pozostają puste.
 12. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Tak, zainstalowałem 1.3.4, no i nic. W zasadzie nie mam pomysłów już. Nikt nie zmieniał konfiguracji serwera, akceptuje też zewnętrzne linki. Może by tak importować csv z locala?
 13. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Nowy katalog wraz z nową instalacją nie przynosiły żadnych efektów.
 14. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Cóż, spróbuję całość zainstalować na nowo, szkoda tylko tej roboty i czasu na kopiowanie.
 15. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Tak. Problem zaistniał po aktualizacji.
 16. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Niestety bez zmian. Nadal ten sam błąd bez dodatkowych informacji. Sprawdzałem, no i problem występuje tylko z plikami csv, które mają podane linki/ścieżki do obrazków.A tak, to normalnie importuje.
 17. [csv] błąd kopiowania obrazka.

  Domyśliłem się, że trzeba włączyć@ini_set('display_errors', 'on');one powinny chyba być w panelu na bieżąco wyświetlane, a tak nie jest? Gdzie są te dane?
 18. Przeniesienie sklepu z domeny X na domenę Y

  Możesz mieć problemy z obrazkami, które wstawiłeś - jeżeli zrobiłeś to po przez http://www.twojastrona.pl/obraz.jpg, jeżeli podałeś ścieżki ../obraz.jpg, to będzie wszystko świetnie działało. Jeżeli preferujesz pierwszą metodą, to warto podać domenę domyślną serwera. Wtedy też jest ok. Ogólnie sprawdź potem wszystkie odnośniki, obrazy, załączniki, które wprowadziłeś. Chyba, że używałaś drugiej i trzeciej metody.
 19. Sklep na serwerze nazwy

  Witam, troszeczkę odkopuję. Chciałem tylko dodać, że zrealizowałem parę projektów, sklepy stoją właśnie na nazwa.pl - żadnych problemów.
 20. Ilość odwiedzin

  Dokładnie, dane też się nie kasują. Czyli przechodząc na kolejny rok możemy sumować pozostałe. Zmieniamy tylko wartość "do".
 21. WYSIWYG

  Też miałem tego rodzaju cyrki, nie tylko przy preście. Dlatego ogólnie jestem zwolennikiem zwykłego, htmlowego "trybu". Wolniejszy, ale niezawodny. Pobaw się jeszcze na innych przeglądarkach, choć nie powinno mieć to jakiegoś większego znaczenia.
 22. WYSIWYG

  Spróbuj skopiować tekst do jakiegoś edytora, usuń formatowanie. W edytorze wywal wszystko, w trybie html również. Następnie wklej całość i wprowadź zmiany.
 23. Witam, mój klient ma pewien problem, którego nie potrafię na chwilę obecną rozwiązać. W long description wstawia tabele z zamiennikami danej części. Często bywa tak, że tabela ma nawet do 16tys. linijek (kod HTML - to ważne). Jest to konieczne w jego przypadku, no i nie chce z tego zrezygnować. Za każdym razem ucina kod w jednym miejscu. Sprawdzałem też z "lorem ipsum" - bez zmian. Z tego co wiem nie ma żadnych limitów na opis. Plik csv wygląda ok, jednak po zaimportowaniu wywala właśnie ten problem. Z tego co widzę, to akceptuje dokładnie 81353 znaki w przypadku htmla, w lorem ipsum 65510.Jest to chyba bardziej złożony problem. Presta 1.3.5.Czy ktoś z bardziej doświadczonych wie jak rozwiązać problem?
 24. Import bardzo długiego tekstu

  No i miałeś rację. Dziękuję Ircykk za pomoc. Teraz działa idealnie, a mi nikt nie jęczy nad głową.
 25. Ilość odwiedzin

  Cieszę się, że mogłem pomóc.
×