Skocz do zawartości

churchillpl

Members
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O churchillpl

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Śledzenie przesyłek

  Czy idzie w jakiś sposób wyłączyć możliwość śledzenia przesyłek? Po złożeniu zamówienia na podsumowaniu mam link "Śledź moje zamówienie" - chcę go usunąć.
 2. Jak wyświetlić content stron w kategorii (blok CMS)

  Rozumiem że data utworzenia strony CMS nigdzie nie jest zapisywana, tak?
 3. Jak wyświetlić content stron w kategorii (blok CMS)

  Problem rozwiązany. Myślę że taki sposób może spokojnie posłużyć jako wyświetlanie aktualności - niestety nie znalazłem takiego darmowego modułu. Wyświetlanie contentu, odbywa się poprzez podanie zmiennej: {$cmspages.content} Teraz jeszcze pozostaje kwestia podania daty... Czy prestashop zapisuje datę dodania strony CMS, w bazie?
 4. Dla stron CMS, stworzyłem kategorię - do niej dodaję kolejne strony CMS. Na stronie kategorii wyświetla mi się tytuł strony podrzędnej w tej kategorii - można na to kliknąć i wtedy przechodzi do tej podstrony z tekstem, natomiast ja na stronie kategorii chciałbym wyświetlić wszystkie podstrony w tej kategorii (czyli tak jest), ale za wyjątkiem tytułu, chciałbym również wyświetlić content (czyli to co wyświetla się na konkretnej stronie, tekst + obrazki, które podaję w polu edycji strony) Próbowałem przenieść odpowiedni smart, poprzez: 'cms' => $this->cms, 'content_only' => (int)Tools::getValue('content_only'), dodawałem do: $this->context->smarty->assign(array( 'category' => $this->cms_category, //for backward compatibility 'cms_category' => $this->cms_category, 'cms' => $this->cms, 'content_only' => (int)Tools::getValue('content_only'), 'sub_category' => $this->cms_category->getSubCategories($this->context->language->id), 'cms_pages' => CMS::getCMSPages($this->context->language->id, (int)$this->cms_category->id, true, (int)$this->context->shop->id), 'path' => ($this->cms_category->id !== 1) ? Tools::getPath($this->cms_category->id, $this->cms_category->name, false, 'CMS') : '', 'body_classes' => array($this->php_self.'-'.$this->cms_category->id, $this->php_self.'-'.$this->cms_category->link_rewrite) )); no i w szablonie kategorii wyświetlam tak samo jak na stronie czyli {$cms->content} ale wyrzuca mi taki błąd:
 5. Wyświetlanie produktów w menu

  Dziwna sprawa... w pliku szablonu mam coś takiego: {foreach from=$category name='Category' item='products'} {$products} {/foreach} natomiast w productController: $category = new Category(Context::getContext()->shop->getCategory(), (int)Context::getContext()->language->id); $this->context->smarty->assign(array( 'products' => $category->getProducts((int)Context::getContext()->language->id, 1, 5) )); I na stronie sklepu wyświetla się informacja na temat kategorii, a nie produktów - to swoją drogą - bo to kwestia zapytania, ale najdziwniejsze jest to że gdy usunę powyższy kod z productController.php to na stronie sklepu w informacja jest ta sama, tak jakby ona nie była zależna od powyższego kodu.
 6. Wyświetlanie produktów w menu

  Ok... więc moje pytanie co powpisywać w from, item oraz name?: from=$product item='product' name=product Gdy wrzucam w takiej formie jak wyżej, to taki error: Natomiast później, jak już zacznie podawać mi wartości, to np. link tworzyć jak poniżej? Oczywiście z tego co rozmiarem zamiast categoryProduct będzie to o co pytam wyżej. <a href="{$link->getProductLink($categoryProduct.id_product, $categoryProduct.link_rewrite, $categoryProduct.category, $categoryProduct.ean13)
 7. Wyświetlanie produktów w menu

  Faktycznie, błąd już nie występuje z tego powodu, ale... W miejscu gdzie wyświetlam zmienną {$products} pojawia się informacja:
 8. Wyświetlanie produktów w menu

  Problem rozwiązałem - zainstalowałem moduł "Produkty tej samej kategorii" - odpowiednio ostylowałem i śmiga, ale mimo to, z ciekawości chciałbym poznać rozwiązanie, o którym pisze ircykk. po włączeniu dev mode, wyświetla takie informacje:
 9. Wyświetlanie produktów w menu

  "developer mode" tzn.? Wersja 1.6
 10. Wyświetlanie produktów w menu

  Właśnie jak wklejam to wywala mi stronę, tzn. nic się nie pokazuje - białe tło. A zawartość pliku: public function initContent() { parent::initContent(); $category = new Category(Context::getContext()->shop->getCategory(), (int)Context::getContext()->language->id); $this->smarty->assign(array( 'products' => $category->getProducts((int)Context::getContext()->language->id, 1, 5) )); Czyli jest poprawnie wewnątrz.
 11. Wyświetlanie produktów w menu

  z foreach wszystko jasne - będę się sugerować nieco szablonem product_list ale chodzi o to "wrzuć do smarty" - tego nie rozumiem.
 12. Wyświetlanie produktów w menu

  1. Do tego pliku już doszedłem: controllers/fornt/ProductController.php no i szukam jak utworzyć takie smarty http://stackoverflow.com/questions/8657551/how-to-call-a-php-function-inside-a-smarty-tpl-file ale nic nie daje. 2. Tzn. dość mocno edytuję szablon, tak więc na stronie produkty nie mam nawet standardowej kolumny - ustawiłem swoje elementy blokowe i w jednym z takich elementów chciałbym dodać zmienną odpowiadającą za wyświetlenie tych produktów. 3. I czy tymi smartami da rade zbudować strukturę html tego nowego menu z produktami?
 13. Wyświetlanie produktów w menu

  Teoretycznie dla mnie wszystko jasne, nie do końca jednak rozumiem miejsca w które mam wrzucić wywołanie, które mi podałeś, tzn. 'wrzuć do smarty w PrudctController.php' - jest to mój pierwszy kontakt z prestą
 14. W jaki sposób zrobić, aby na stronie produktu w lewej kolumnie wyświetlały się nazwy wszystkich produktów w sklepie (mam ich tylko 5) + link do przejścia na dany produkt. Czy generalnie: w jaki sposób wyciągąć z bazy nazwę produktu + link url? NIe muszę tego robić za pomoca modułu.
×