Skocz do zawartości

Dronoid

Members
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Dronoid

 • Tytuł
  Początkujący

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. @ircykk - sory nie jestem świadom zagrożenia, zajmuje się Prestą od święta To jest testowa kopia sklepu w subdomenie i dostęp przez FTP jest tylko do tego folderu gdzie jest skrypt sklepu testowego. Więc jest to powiedzmy kopia do zabawy, ale mimo wszystko nie powinno sie tak robić ? @endriu107 - nie to raczej nie chodzi o wolną przestrzeń. Świeżo kupiony hosting, jest tam jeszcze sporo miejsca. Rozumiem, że analiza tego może chwilkę zająć, więc jeśli ktoś miałby się ochotę tym zająć odpłatnie to napiszcie słówko tu czy prywatnie, to przekażę dane dostępowe.
 2. Cześć, Podczas zmiany tłumaczeń w pewnym momencie nie chciało mi zapisać nowo wprowadzonego tłumaczenia. Od tej pory nie mogłem sie zalogować do panelu admina (Presta 1.7). Co dziwne, w trybie debug ( ustawiłem w pliku /config/defines.inc.php define('_PS_MODE_DEV_', true); ) mogę się zalogować. Czy ktoś potrafi wytłumaczyc dlaczego ? Czy są jakieś negatywne konsekwencje zostawienia tego w trybie debugowania (gdyby okazało się, że nie da sie tego naprawić) ? Gdyby ktoś z Was miał chwilkę na to żeby rzucić okiem zostawiam dane dostepowe: panel admina: Nie podawaj danych dostępowych publicznie! // ircykk
 3. Backup w Prestashop 1.7

  No może jakies super wygodne nie zawsze są, ale spełniają swoje zadanie. Z tego co poczytałem bardzo dobrze nadają się do tego skrypty CRON, ale trzeba troche zgębić temat, żeby ich używać. Dzięki.
 4. Właśnie jestem w trakcie stawiania sklepu na Prestashop 1.7. Trochę już danych wprowadziłem i przydałoby się to jakoś zarchiwizowac, bo jednak sporo eksperymentuję. Póki co backup wyobrażam sobie jako kopia plików z serwera przez FTP i kopia bazy danych (PHPmyAdmin -> eksport bazy do pliku). Czy są może jakieś wygodniejsze/szybsze sposoby ? Są może jakieś specjalizowane moduły ? Darmowych to chyba nie ma, albo nie umiem szukać. Komercyjne widziałem, używaliście jakichś ? Możecie coś polecić ? A jeśli robi się kopie plików przez FTP to wystarczy skopiować pliki używanego szablonu, czy cały folder gdzie zainstalowany jest PrestaShop ? Domyślam się, że tak pod warunkiem, że nie majstruje się w konfiguracji tych standardowych modułów, ale może jest coś jeszcze co powoduje, że kopiowanie samego folderu ze skórką nie wystarczy ?
 5. Dołączenie własnego arkusza stylów

  Tak, próbowałem ją ustawić i na false i na true, ale bez skutku. Dzisiaj odpisał mi w końcu autor skórki. Nie wyjasnił dlaczego to ustawienie nie działa. Żeby dołączyc własny arkusz, trzeba stworzyć własny profil ( w takim konfiguratorze dla szablonu, to się tam nazywa Live Theme Configurator ), wtedy szablon czyta plik CSS o nazwie tego profilu. Tak więc jest to rozwiazanie specyficzne dla szablonu, lub przynajmniej tego modułu "Live Theme Configurator". Jeszcze do końca temat i tak nie jest opanowany, bo po wczytaniu tego customowego pliku CSS leci cała typografia, nawet jak nie ma żadnych definicji w pliku css dotyczących fontów. No ale to juz chyba pytanie bardziej do autora skórki.
 6. Zainstalowałem kupiony szablon na Prestashop 1.7, ale chciałbym go jeszcze troszke zmodyfikować dodając własne reguły CSS. Dodana instrukcja mówi, że wystarczy odkomentowac odpowiednie linie w themes\pf_yew\config\theme.yml : # The following lines are showing how to load assets in your page # Uncomment and change value to start loading css or js files # css: # all: # - id: custom-lib-style # path: assets/css/custom-lib.css # product: # - id: product-style # path: assets/css/product.css # media: all # priority: 200 # js: # cart: # - id: cat-extra-lib # path: assets/js/cart-lib.js Odkomentowałem, dołożyłem plik css do folderu, ale zmian w layoucie nie widać. Chrome DevTools nie pokazuje, że wogóle próba wczytania takiego pliku została podjęta, więc mozna odrzucic problem błędnej ścieżki. Przeoczyłem coś oczywistego ?
 7. Nie wiem co dokładnie było przyczyną, ale chłopak, który to naprawiał polecił mi zainstalować jeszcze raz Preste, ale manualnie zamiast przy uzycia instalatora skryptów dostepnego w Direct Adminie. No i poszło. Ma tam jeszcze problemy, bo np nie wyświetla podglądu dla PS Layer Slidera (bład 500 w okienku podglądu), ale przynajmniej mogę juz podmienić obrazki, customizować wygląd Page Builderem, więc jest ok.
 8. Dzięki za odpowiedź. Próbowałem właśnie wszystko na super adminie. Utworzyłem też 2 inne profile, ale to akurat nie pomagało. Zainstalowałem lokalnie na WAMPie i problemu nie było. Niestety jestem na wypoczynku z rodziną i nie miałem za dużo czasu ani tez dobrego internetu, żeby poszukać przyczyny. Zleciłem to na zewnątrz i chłopak naprawił problem. Napisał mi tylko, że przyczyna tkwiła w błędnej konfiguracji modułów i uprawnień serwera. Szczegółów niestety nie znam. Liczyłem najlpierw na autora szablonu, ale to był szablon kupiony na Themeforest od (z tego co pamiętam) Wietnamczyków i niestety totalnie olali support. Dobijałem się na 2 podane maile i tylko odpisali raz na początku, że chcą dane do FTP, żeby do tego zajrzeć i potem już nie odpisywali.
 9. Cześć ! Kupiłem kilka dni temu szablon do Prestashop 1.7 i po uaktywnieniu go w świeżo zainstalowanej Preście widoczne są 2 nowe pozycje w panelu IMPROVE. (Chwilowo zostawiłem wszystko w języku angielskim, żeby wykluczyć przyczyny wynikające z tłumaczen.) Konkretnie : Ps Blog Management i Page Builder. Jest tez nowe rozwijalne menu "Theme Control" na samej górze. Podejrzewam, że właśnie w tych opcjach znajduja się możliwości customizowania wyglądu tego szablonu. Niestety po wybraniu tych specyficznch opcji np Page Builder, dostaje komunikat : Page Builder Editor - Create New A Profile Access denied. Stworzyłem 2 nowe profile w Advanced parameters->Team->Profiles z różnymi poziomami uprawnien, ale nic sie nie zmieniło. Przeoczyłem coś oczywistego czy ten szablon może mieć błędy ? Zainstalowałem ten szablon lokalnie (WAMP) i ten problem nie wystepuje. Czy moze to być związane z jakimiś prawami dostępu, czy ograniczeniami serwera ?
 10. Tak wiem, wyszukiwarka znajdzie po fragmencie pełnej nazwy produktu. Chodzilo mi o to, że do szukania masz np 3 dodatkowe pola tekstowe i tam sobie wpisujesz np: pierwsze 120mm w drugie 80 a w trzecie 30. Chciałbym, żeby skrypt przefiltrował wpisane dane, czyli obciął "mm" ze "120mm" i znalazł mi produkt, który ma wartości dodatkowych atrybutów 120,80 i 30. Kolega wyżej napisał, że jest moduł, który to obsłuży, więc obejrze go sobie wieczorem, bo może akurat mi wystarczy. Tu akurat mam tak, że jednemu zestawowi wymiarów może odpowiadać klika produktów, bo moga być łożyska o tych samych wymiarach od różnych producentów. Ale w PS jest chyba tak, że jak wpisuje jakiś ciąg, który wystepuje w kilku nazwach to wyświetli mi wszystkie produkty, które ten ciąg zawierają w nazwie i w sumie o to mi chodzi.
 11. Dzięki, nawet nie wiedziałem o jego istnieniu. Wypróbuje sobie dzisiaj wieczorem.
 12. Witam. Jestem w trakcie rozmów dotyczących realizacji sklepu, w którym artykuły (łożyska) różnią się nazwą i wymiarami. I te wymiary są w zasadzie kluczem przy szukaniu. Czy istnieje w Prestashop możliwość wyszukania produktów dla podanych (ręcznie wpisanych z klawiatury) wymiarach ? Czy są jakies moduły, które realizują taką funkcje ? Jeśli nie, to czy sa fachmeni, którzy za opłatą potrafią taką funkcjonalność dorobić ? Widziałem moduły kmercyjne z suwakami do ustalania zakresu cen, ale nie o to mi chodzi. Chodzi, konkretnie o mozliwość wpisania 3-5 parametrów i sprawdzenia czy dla tych parametrów jest coś w bazie. Aha, pewnie potrzebne będą jakies operacjie na stringach, żeby na wynik szukania nie miało wpływu wpisanie "120mm", "120" czy "120 mm".
 13. Witam serdecznie, Jestem grafikiem, front-endowcem , w związku z czym pewnie więcej będę pytał niż pomagał Chociaz jeśli będę przydatny to pomocy nie odmówię. Wdrożyłem dopiero 3 strony na Prestashop i specjalnie nie ingerowałem w jej budowę, poza drobnymi zmianami w template'ach. Głównie chodziło o to, żeby wdrożyć to co narysowałem na fotochłopie. Jak do tej pory mimo problemów, które jakoś pokonywałem po kilku dnaich googlowania, uważam, że to dość przyjazny system dla webdesignera. Ale uczciwie przyznam, że nic konkurenycjnego nie wypróbowałem
×