Skocz do zawartości

hadwao

Members
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Witam, w errorlogach apacha pojawia mi się sporo błędów (ostrzeżeń) wynikających jak mniemam z błędów w szablonach - pewnie brak sprawdzenia czy zmienna istniej przed operacjami na niej. Niestety nie potrafię namierzyć gdzie te błędy powstają (w jakim szablonie / jakiej linii), bo nie znam kompletnie sposobu działania smarty. Mam takie wpisy tego typu jak ten poniżej - w jaki sposób mogę ustalić o który konkretnie szablon chodzi?
 2. Wielkie dzięki - dokładnie o coś takiego mi chodziło
 3. Witam, wiele frameworków umożliwia wykonania forwardowania controllera czyli np. użytkownik wpisuje w pasku przeglądarki adres X i przy określonych warunkach jest mu serwowana treść wygenerowana przez domyślny kontroller, a w innych jest on po cichu forwardowany do innego kontrolera bez zmiany adresu w przeglądarce. Czy w preście da się to zrobić. Taki przykład użytkownik wpisuje adres www.example.com/moja-kategoria-101?special=true a ja mu pod tym adresem wyświetlam np. stronę z formularzem kontaktowym informującą, że dla niego mamy na ten produkt specjalną ofertę i może po nią zadzwonić (wiem przykład mało życiowy ). Innymi słowy tak jak to się dzieje ze stronami 404 gdy user wpisze www.example.com/nieistniejaca-kategoria-150 Adres się nie zmienia, ale uruchomiony jest kontroller dla stron 404, a nie kategorii.
 4. Filtry w prestashop 1.6.x a pozycjonowanie

  Masz na myśli jakieś ustawienie w Prestashop czy wymaga to kodowania?
 5. Witam, Prestashop obecnie w procesie filtrowanie używa adresów z # co sprawia, że adresów tych nie da się zaindeksować, tymczasem czasami przydałoby się móc niektóre filtry zaindeksować - np. marki, typ produktu etc. jednocześnie nie indeksując innych typu dostępność, przedział cenowy itp. Idealne rozwiązanie to zamiana urli z # na normalne url'e + wskazanie które filtry mają wskazywać "canonicalem" na kategorię główną, a które maja być indeksowane. Niestety nie mogę znaleźć takiego dodatku do presty ;-( Pytanie czy to w ogóle jest programistycznie wykonalne? Widziałem rozwiązanie pośrednie - tj. moduł Advanced Search, gdzie miedzy innymi można tworzyć strony statyczne z filtrów, ale to średnie rozwiązanie, bo nawigacja z takiej strony jest do bani - nie da się przejść np. na pokrewne kategorie bo to bardziej wynik globalnego wyszukiwania. Same filtry nadal działąją ajaxowo, a tworzone są alternatywne linki.
 6. Witam, poszukuję osoby, która wdroży sklep na Presta Shop. Zaznaczę jednak, że nie chodzi o "gotowca" tylko troszeczkę spersonalizowaną wersję. Do zrobienia będzie: - wdrożenie mojej grafiki - niestety nie była ona wstępnie projektowana pod presta shop i nie jest oparta na gridach, ale na szczęście układ raczej nie sprawi kłopotw kwestii przeniesienia do bootstrapa. Pliki są w .psd. - wdrożenie niestandardowego układu produktów - na razie nie wdaję się w szczegóły, ale wymagane będzie wgryzienie się trochę w kod Presty - import danych z obecnego sklepu - dopisanie skryptu php przekierowującego stare adresy na nowe - niestety nie da się tego załatwić za pomocą .htaccess, bo mam niestandardowe adresy - eksport zamówień do pliku xml (zdaje się, że jest to w preście domyślnie) - możliwość zmiany ceny/stanu magazynowego produktu za pomocą jakiegoś api (do ustalenia) - zależy mi na możliwości aktualizacji, więc chciałbym aby kod nie był jakimś "brutal hackiem", przez który potem nie da się nic zaktualizować - chętnie nawiąże współpracę z kimś, kto podejmie się potem dalszej opieki nad sklepem w kwestii informatycznej (czyli aktualizacje, dopisywanie modułów itp) - sklep, który będziemy przenosić jest dość sporym sklepem z bieżącym ruchem i sprzedażą dlatego zależy mi, żebyś miał doświadczenie. Nie będzie miejsca na poprawki - wszystko musi działać z dniem wdrożenia na tip-top. - co do rozliczeń to w grę wchodzi tylko umowa pisemna - najlepiej rozliczenie na fakturę, ale może też być zlecenie/dzieło. Oczywiście po tej specyfikacji nie oczekuję określenia ceny zlecenia, ale proszę o podanie sposobu rozliczenia i orientacyjnych kosztów wdrożenia sklepu - może to być np. jakiś projekt, który realizowałeś z opisem co zostało zrobione i ile to kosztowało. Poproszę także o linki do poprzednich realizacji. Oferty proszę kierować na PW.
×