Skocz do zawartości

Jerry

Members
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Jerry

 • Tytuł
  Początkujący

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Chard , Somerset

Wersja PrestaShop

 • PrestaShop
  1.5
  1.6
 1. Dziwna instalacja 1.6

  mam wyłączone RTL , dalej to samo . Jeszcze gdześ musi coś być - szukam . znalazłem administracja > pracownicy > profil admina > orientacja menu - top , zapisać > i left , zapisać i menu jest po lewej stronie . Zrobiło się normalnie
 2. Wczoraj zainstalowałem prestę 1.6 na serwerze . Panel administacyjny wygląda jak arabska wersja z językiem polskim . Wrzucam fotkę tego dziwoląga . Wcześniej instalowałem już 1.6 i nie miałem takiego problemu . Wie ktoś może jak to naprawić ?
 3. Zmiana koloru szablonu

  pliki możesz edytować i zmieniać w "Notepad++ " - świetny edytor no i linie są ponumerowane .
 4. Zmiana koloru szablonu

  /* BLOCK .block ******************************************************************************** */ .block {margin-bottom:20px} #footer .block {margin-bottom:0} .block .title_block, .block h4 { padding:6px 11px; font-size:12px; color:#fff; text-shadow:0 1px 0 #000; text-transform:uppercase; background:#383838; font-weight: bold; zmiana background na kolor jaki chcesz. Pomogło ?
 5. Zmiana koloru szablonu

  u mnie kolory belek zmieniam tutaj : /themes/nazwa szablonu/css/global.css- edytowac linia 298 presta 1.5.6.2
 6. Jerry wita !

  Co prawda jestem tutaj już parę miesięcy , więc chciałem się przywitać - może trochę późno , ale jak to mówi znane przysłowie " lepiej późno niż wcale" . Trochę się zaznajomiłem z prestashop , dzięki temu forum założyłem sklep w sieci na 1.5.6.2 , pracuję nad sklepem na 1.6 . Trochę o mnie : nie jestem związany zawodowo z internetem , sklepami , stronami www . Jest to tzw. moje hobby od lat - z przerwami . Około 14 lat temu bawiłem się demo sklepem Gen-e-shop , było to demo sklepu internetowego na płycie CD z Czeskiego czasopisma komputerowego . Nie będę się tu rozpisywać ile mi zajęło rozpracowanie tego sklepu , ale w końcu stworzyłem w pełni funkjonalny sklep internetowy w polskiej wersji - oczywiście sklep był tylko na komputerze - nie w sieci , zakup wtedy sklepu wiązało się z dużymi kosztami . To tyle o mnie - Witam wszystkich
 7. Aktualizacja działu/rozbudowa

  Witam po wejściu do działu "Seo i optymalizacja" > "Zamiana <title> strony głównej" , pokazuje się tylko jeden pierwszy napisany post , reszty postów nie widać . PS. właśnie poczas pisania tego posta - temat "Zamiana <title> strony głównej" zniknął całkiem z forum.
 8. Zamiana title strony głównej

  Daje linka : http://shop-for-my-baby.co.uk
 9. Zamiana title strony głównej

  Witam ! u mnie do <title> każdej podstrony dodaje <title> strony głównej , czy to można jakoś zmienić ? bo wygląda to strasznie takie powtarzanie tych samych słów na wszystkich stronach sklepu . Presta 1.5.6.2 , a tytuły powinny być raczej niepowtarzalne .
 10. Przyjazdny URL?

  Witam ! mam ten sam problem . Te cyferki to jest ID produktu , kategorii - jak mam usunąć te cyferki , one się zapisują automatycznie z np. katalog -> kategorie . znalazlem coś - czy to nie trzeba będzie zmienić tutaj ? Preferencje -> dane URL i SEO -> Schemat URL próbuje i nic nie wychodzi , a wygląda to tak : {id}-{rewrite} . Co mam zmienić w tym kodzie , żeby mi nie dodawało tego ID w adresie strony ? Dzięki właśnie się dowiedziałem że te numerki nie mają wpływu na pozycjonowanie więc zostawie to tak jak jest .
 11. Przyjazdny URL?

  Witam ! mam ten sam problem . Te cyferki to jest ID produktu , kategorii - jak mam usunąć te cyferki , one się zapisują automatycznie z np. katalog -> kategorie .
 12. włamanie czy google robot ?

  minęła następna godzina i wszystko wróciło do normy - właśnie się dostałem do bazy i strona też działa . Czy to jest normalne ? czy się tak zdarza na innych serwerach ? bo nie wiem co o tym myśleć .
 13. włamanie czy google robot ?

  Witam ! nie wiem czy to przez te roboty czy nie ale właśnie od godziny nie mam ( dosłownie ) bazy danych sklepu i przy logowaniu się do phpmyadmin na serwerze , pojawia się komunikat " #2013 - Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 0 " , a przy wejściu na stronę taki komunikat " Link to database cannot be established: SQLSTATE[HY000] [2006] MySQL server has gone away " . Ktoś może będzie wiedział co się stało , jak stronę przywrócić , jak się dostać do bazy ? strona jest na serwerze one.com
 14. włamanie czy google robot ?

  Witam ! nie wiem czy to przez te roboty czy nie ale właśnie od godziny nie mam ( dosłownie ) bazy danych sklepu i przy logowaniu się do phpmyadmin na serwerze , pojawia się komunikat " #2013 - Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 0 " , a przy wejściu na stronę taki komunikat " Link to database cannot be established: SQLSTATE[HY000] [2006] MySQL server has gone away " . Ktoś może będzie wiedział co się stało , jak stronę przywrócić , jak się dostać do bazy ? strona jest na serwerze one.com.
 15. włamanie czy google robot ?

  dzięki ! No to się uspokoiłem - wyczytałem właśnie że to jakaś biblioteka i zbiera wszystkie (? ) dane z internetu dla potomnych .
×