Skocz do zawartości

efrenzy

Members
 • Zawartość

  96
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Aktywność reputacji

 1. Like
  efrenzy otrzymał reputację od kacper2883Obserwuj [MODUŁY] SMS PREMIUM / WŁASNA PŁATNOŚĆ / CENA ZALEŻNA OD FORMY PŁATNOŚCI / + INNE !!!!   
  Proszę,
   
  Ad. 1. wpisz sobie w Google frazę 'prestashop sms premium' i poszukaj, to nie tylko wybór modułu ale również warunków prowizji u dostawcy takiej usługi, musisz sam to przerobić,
   
  Ad. 3. spora kombinacja, trzeba by potestować aby zweryfikować taką możliwość.
 2. Like
  efrenzy otrzymał reputację od kacper2883Obserwuj [MODUŁY] SMS PREMIUM / WŁASNA PŁATNOŚĆ / CENA ZALEŻNA OD FORMY PŁATNOŚCI / + INNE !!!!   
  Ad. 2 Sprawdź to: https://www.prestashop.com/forums/topic/139475-modulefree-universal-payment-module/
 3. Like
  efrenzy otrzymał reputację od design4VIPzmiana struktury meta title   
  A nie masz tam włączonego modułu do filtrowania dynamicznego listy produktów [Filtry nawigacyjne blok]? On jeszcze lubi nadpisać, robi globala na zmiennej smarty
   
  P.S. Sorry za opóźnienie w odpowiedzi, nie śledzę na bieżąco.
 4. Like
  efrenzy otrzymał reputację od whennaBawustawienie daty wygaśnięcia   
  Drogą prób i błędów, bo na sucho bez domeny i dostępu do sklepu to nikt Ci takich parametrów nie wymyśli
 5. Like
  efrenzy otrzymał reputację od whennaBawproblem z opisem meta.   
  Tak, zawsze zakładaj kilka dni dla Google na odświeżenie wyników. Tempo aktualizacji zależy od tego jak mocno podlinkowany jest sklep innych stronach, im więcej masz linków tym częściej robot przeczyta zmiany i zostaną uwzględnione w indeksie.
 6. Like
  efrenzy otrzymał reputację od whennaBawproblem z opisem meta.   
  Często jest to kwestia odświeżenia przez Google nowych wyników, u mnie wygląda to tak:
   

   
  Sytuacja kiedy Google wstawia swoje opisy dotyczy przypadków, kiedy są nie ustawione meta-Description lub są zbyt krótkie, u Ciebie tak właśnie jest. Dla produktu:  http://www.oojeeej.pl/glowna/75-bluza-numer.html Description ma 30 znaków na 156 możliwych to tylko 19%, więc wyszukiwarka może uznać, że pokaże własną wersje opisów pod produktami. Polecam narzędzie:  http://www.seomofo.com/snippet-optimizer.html  - wspomaga wizualne projektowanie wyników wyszukiwania.
 7. Like
  efrenzy otrzymał reputację od whennaBawwyświetlanie cen w google a widoczność cen tylko dla zalogowanych   
  Cześć, chętnie coś więcej podpowiem ale najlepiej podaj adres podstrony abym mógł zobaczyć jak to wygląda:
   
  a ) w wynikach wyszukiwarki Google,
  b ) w kodzie danej podstrony z cenami
   

   
  Generalnie pewnie trzeba poprawić zawartość pola description w produktach.
 8. Like
  efrenzy otrzymał reputację od whennaBawProblem z google   
  Na obecną chwilę wygląda to już ok,
   
  - masz jeszcze gdzieś na stronie linki prowadzące do błędnych adresów?
  - spadł ruch w witrynie po zmianie adresowania?
   
  Po aktualizacji zmieniło ci sposób adresowania, teraz wystarczy poczekać, aż wyszukiwarka Google to sobie odświeży. Możesz wygenerować i zgłosić nową mapę witryny + pozyskać kilka nowych linków z popularnych stron aby przyśpieszyć cały proces. Bierz pod uwagę, że odświeża to z opóźnieniem, szczególnie pozycje mogą wrócić a mogą nie wrócić.
 9. Like
  efrenzy otrzymał reputację od whennaBawSEO i URl w PrestaShop 1.6.0.9   
  Rzeczywiście bardzo ogólnie ująłem moje sformułowanie, i nie miałem na myśli upakowania keywordów w polu tytułu. Natomiast nie wyobrażam sobie optymalizacji bez odpowiedniej zawartości tekstowej w tym miejscu, bez różnicy skąd te słowa się biorą w PS. Swój post poprawiłem jakby ktoś miał go interpretować wprost dosłownie
 10. Like
  efrenzy otrzymał reputację od whennaBawProblem z google   
  Wszedzię ma być taka sama, proponuje krótszą: sandacz.nysa.pl - ale ostatecznie jak wolisz.
 11. Like
  efrenzy otrzymał reputację od whennaBawProblem z google   
  Wpisz ponownie w ustawieniach podstawowy adres domeny sklepu i kliknij, ZAPISZ. Powinno nadpisać ustawienia w bazie i pliku z regułami mod_rewrite - po tym sądzę, że problem może zniknąć. Daj znać czy pomogło.
 12. Like
  efrenzy otrzymał reputację od whennaBawSEO i URl w PrestaShop 1.6.0.9   
  Jestem ekspertem od SEO   i proponuję abyś zaraz po odpaleniu zainteresował się ustawieniem tych pól, aby Google ładnie wyświetlał poszczególne podstrony w wynikach a w drugiej kolejności aby w <title>, który jest najważniejszy z punktu widzenia pozycjonowania były najważniejsze słowa kluczowe odpowiednio dobrane sformułowania na które chcesz wypromować sklep i jego kategorie. Dobra optymalizacja sklepu to podstawa do dalszego pozycjonowania.
   
  Powodzenia!
 13. Like
  efrenzy otrzymał reputację od whennaBawProblem z google   
  Bałagan w bazie danych albo pliku htaccess, co masz wpisane w panelu admina: Preferencje >> SEO i URL >> Ustaw URL sklepu ?
 14. Like
  efrenzy otrzymał reputację od whennaBawSEO i URl w PrestaShop 1.6.0.9   
  O ile dobrze zrozumiałem sens pytań:
   
  Ad.1. Zawartość pola 'Przyjazny adres URL' dla strony głównej sklepu powinna być pusta i to jest poprawnie. (może być w ogólności niepusta i też będzie poprawnie, ale to nie jest standardowe rozwiązanie)
   
  Ad.2. Aby Google dobrze wyświetlał opis podstron w wynikach wyszukiwania musisz obowiązkowo dla każdej podstrony z osobna wypełnić pola: a) 'Tytuł strony' (<title>), 'Opis meta' (meta-Description). Jeżeli zrobisz to niewystarczająco w/g wytycznych Google, wyszukiwarka nadal może uznać, że wygeneruje swoją wersję tych pól bo będą lepiej odpowiadały zawartości danej podstrony, w stosunku do dostarczonych informacji przez webmastera. W twoim wypadku tak się stało, ze pola są niedostatecznie uzupełnione i Google sobie sam coś tam wpisuje bo algorytm mu podpowiada, że tak będzie lepiej
   
  Czas odświeżenia opisów, zależy głównie od tego czy dostarczone przez webmastera opisy są wyczerpujące, czy strona jest dostatecznie dobrze podlinkowana aby robot indeksujący szybko ogarnął dostępną do sprawdzenia ilość podstron w serwisie do 2-3 tyg. myślę, że to realny czas.
 15. Like
  efrenzy otrzymał reputację od effectdesigniała strona podczas dodawania produktów oraz aktualizacji w Prestashop 1.6.0.8   
  Jest taka możliwość, że sklep na lokalnym działa prawidłowo a na serwerze hostingowym już nie. Przyczyną  może być inna wersja PHP, która powoduje błąd w interpretacji kodu. Twoim zadaniem jest znaleźć sposób aby to ustalić Najlepszy pomysł to sprawdzenie logów i/lub komunikatów błędów wyświetlanych w przeglądarce i wyśledzenie przyczyny.
 16. Like
  efrenzy otrzymał reputację od Sharki93Faktura - problem   
  <table style="width: 100%">
  <tr>
      <td style="width: 50%">
          {if $logo_path}
              <img src="{$logo_path}" style="width:{$width_logo}px; height:{$height_logo}px;" />
          {/if}
      </td>
      <td style="width: 50%; text-align: right;">
          <table style="width: 100%">
              <tr>
                  <td style="font-weight: bold; font-size: 14pt; color: #444; width: 100%">{$shop_name|escape:'html':'UTF-8'}</td>
              </tr>
              <tr>
                  <td style="font-size: 14pt; color: #9E9F9E">{$date|escape:'html':'UTF-8'}</td>
              </tr>
              <tr>
                  <td style="font-size: 14pt; color: #9E9F9E">{$title|escape:'html':'UTF-8'}</td>
              </tr>
          </table>
      </td>
  </tr>
  </table>
   
  W miejsce niebieskich wchodzi liczba określająca szerokość obrazka logo, w miejsce czerwonych wchodzi liczba określająca wysokość obrazka logo. Jak będziesz mieniał pamiętaj o proporcjach, jednostka to px (piksele). Możesz to zrobić na czuja, lub policzyć proporcje, lub wspomóc się programem graficznym. Musisz również zwrócić uwagę aby pliki modyfikować w odpowiednim kodowaniu np. utf-8 w edytorze - notatnik windowsowy słabo się nadaje W innym wypadku grożą krzaki z polskich znaków lub inne problemy. Pamiętaj również aby sobie zrobić kopię zapasową pliku przed ruszeniem go edytorkiem.
 17. Like
  efrenzy otrzymał reputację od effectdesigniała strona podczas dodawania produktów oraz aktualizacji w Prestashop 1.6.0.8   
  Zaglądnij do pliku dziennika błędów PHP dla tej domeny, tam prawdopodobnie jest wskazówka na ten problem. Możesz tutaj wkleić.
×