Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Wyświetla najczęściej polubioną zawartość od 2014.05.09 uwzględniając wszystkie działy

 1. 2 punkty
  Mistrz Yoda

  Hasło dostosowane do Polskiego prawa

  Skoro e-mail jest daną osobową, to użycie na forum w tutejszej treści, maila: kwiatkowski_dariusz@wp.pl będzie wymagało jego zgody, bo założę się o kilogram cukru, iż w PL istnieje przynajmniej jeden Kwiatkowski Dariusz - a przecież to już przetwarzanie danych. 1. Złamałem prawo gdyż posługuję się nie swoim adresem e-mail, bez uzyskania pozwolenia właściciela, nawet jako przykład. Mistrz Bareja miałby używanie. Szkoda, że chłopa już nie ma.
 2. 1 punkt
  Presta ma fatalnie rozwiązaną finalizację zamówień. Niestety w wersji 1.7 jest tylko kosmetyczna poprawka, a to co najbardziej utrudnia dalej funkcjonuje. Pozostanie przy standardowej ścieżce finalizacji powoduje, że klienci są zdezorientowani, popełniają błędy, albo rezygnują z zakupu. Wybór metody płatności i dostawy to takie masło maślane. Brakuje przejrzystego podsumowania. Dla wielu klientów niezrozumiałe jest definiowanie adresów płatnika i dostawy. Jest o jeden adres za dużo. A gdy klient potrzebuje faktury zaczynają się schody. Łata w postaci możliwości zaznaczenia czy wybiera się fakturę, czy paragon nie załatwia sprawy. Podając dane do faktury klient musi wpisać imię i nazwisko. Dla niego jest to zupełnie niezrozumiałe, bo chce fakturę na firmę a nie na siebie. Więc zamiast wpisywać dane do faktury w adres płatnika, wpisuje w uwagach do zamówienia, albo co gorsza przesyła osobno mailem, lub dzwoni. Zamiast tego przydałoby się proste rozwiązanie, na przykład takie, które funkcjonuje na allegro. Klient ma prawo być debilem, a sklep powinien tak działać by także debil mógł złożyć zamówienie. Jestem w stanie zrozumieć, że twórcy presty i powiązani z nimi deweloperzy muszą z czegoś żyć, dlatego podstawowy skrypt jest w zasadzie demo, a nie czymś na czym da się postawić w pełni funkcjonalny sklep. Ale nie ma płatnych rozszerzeń, które by problem finalizacji zamówienia rozwiązały. Dostępne moduły skracające ścieżkę finalizacji do jednej strony nie załatwiają sprawy. Przeglądam różne fora i prawie w ogóle nie ma tego tematu. Czyżby tylko dla mnie byłby to problem?
 3. 1 punkt
  ircykk

  SSL - twoje połączenie nie jest w pełni bezpieczne

  W przeglądarce F12, adresy zmienisz w panelu tam gdzie je podawałeś. Warto też wyczyścić cache prestashop.
 4. 1 punkt
  Ok, to daj tak: <div class="block-category card card-block hidden-sm-down" style="min-height: initial;"> fast edit: Generalnie to tam trzeba wstawić if-a sprawdzającego czy istnieje cover. Jeśli nie, to div.category-cover powinien dostać display: none.
 5. 1 punkt
  endriu107

  Polityka prywatności gdzie zmienić treść ?

  Zazwyczaj się ją dodaje w jakieś stronie cms...
 6. 1 punkt
  291 rekłestów i 4,9MB do zassania. Mega ciężka pierwsza strona. Użyj firebuga (f12) z przeglądarki chrome lub firefoxa.
 7. 1 punkt
  ircykk

  Wybór kraju w formularzu zamówienia

  Lokalizacja tam można wybrać domyślny kraj a lokalizacja > kraje dodać tłumaczenia.
 8. 1 punkt
  sower

  Problem z Google Sitemap

  skrypty tego typu szukają pliku sitemap.xml a u ciebie on nazywa się inaczej ( o ile używasz standardowego modułu)
 9. 1 punkt
  skixd10

  Stałe menu usunięcie z telefonów

  Edit. Działa :) Rozwiązanie ? Dodałem: do global.css @media (max-width:768px) { .header-container { position: relative!important; } .columns-container { margin-top: 30px; } } Dziękuję bardzo :)
 10. 1 punkt
  Mistrz Yoda

  Wykonam sklep internetowy/Wizytówke firmową

  Za filtry to layered jest odpowiedzialny. Moduł natywny? Która wersja PS? Jak są ustawione filtry ceny? Kiedyś na forge widziałem błąd związany właśnie w wyświetlaniem cen i dotyczył on właśnie nakładania się - ale to było kiedyś i zostało poprawione.
 11. 1 punkt
  Mistrz Yoda

  Wykonam sklep internetowy/Wizytówke firmową

  https://fajnyzegarek.pl/124-wszystkie-meskie Ale filtry z linków które podałeś nakładają się: 44,00 - 298,00zł (tu powinno być 44,00-200,99) 201,00 - 284,00zł Stąd takie wrażenie. Skrypt sklepu sortuje w/g pierwszej ceny i to jest poprawne.
 12. 1 punkt
  Mistrz Yoda

  Wartość przeceny w walucie zamiast procentach

  Odpowiedź na złoty medal i 100 punktów. Monitor zaplułem. quendi: Jakbyś sobie poradził chłopie gdyby nie pomoc na forum? - Ma Pan jakies ciekawe zdolności? - Daję semantycznie poprawne, ale nie mające praktycznego zastosowania odpowiedzi. - Czy może Pan podać jakiś przykład? - Tak, mogę.
 13. 1 punkt
  ircykk

  Zmiana wielkości kolumny w opisie produktu

  Hej jest opisane rozwiązanie na stronie: https://mypresta.eu/en/art/prestashop-17/full-width-tabs-on-product-page.html
×