sklep

Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

Odbiór osobisty a presta shop.

Moduły płatności i wysyłki, rozszerzenia dla PrestaShop dodające nowe sposoby płatności za towar, wysyłki itp

Odbiór osobisty a presta shop.

Postprzez oman » wtorek, 2 listopada 2010, 10:33

Witajcie.

Chciałbym aby klient przy wybraniu opcji przy odbiorze, tj odbiera produkt w sklepie nie miał doliczanej kwoty za przesyłkę ani wyświetlanych opcji płatności przelewem czy za pobraniem. Chciałbym aby miał opcję np zapłać przy odbiorze w sklepie i tylko taką.

Jak to mogę zmienić?

Z góry dziękuję za pomoc !
Pozdrawiam,
Dominik
oman
Początkujący

Re: Odbiór osobisty a presta shop.

Postprzez ircykk » wtorek, 2 listopada 2010, 10:46

Moduł płatność przy odbiorze do tego służy, dodatkowo pobaw się ship2pay możesz nim przyporządkować płatności do kurierów.
ircykk
Administrator

Postprzez oman » wtorek, 2 listopada 2010, 12:16

Hmm a jak zrobić by przy wyborze np odbior osobisty klient otrzymywał informację np zapłać w naszym sklepie, tak by modul platnosci przelewem czy za pobraniem byl wyłączony?
oman
Początkujący

Postprzez zeus23 » wtorek, 2 listopada 2010, 21:21

odpowiedz masz powyżej, poprzeglądaj troche forum i bedziesz wiedział, nie lubie jak ktos mi tak odpowiada jak ja Tobie, ale na takie pytania nie wiem jak odpowiedzieć, wszystko jest na forum i w odpowiedzi powyżej.
zeus23
Średnio Zaawansowany

Postprzez oman » środa, 3 listopada 2010, 10:56

Dobrze Panowie rozumiem, przedstawie jednak po krótce mój problem bo nie wiem czy się dobrze rozumiemy.

A więc tak:

- Klient kupuje produkt,
- pojawiają się opcje dostawy: kurier oraz odbiór osobisty
- gdy wybiorę opcję kurierem wszystko jest ok tj mogę zapłacić przelewem i zapłacić przy odbiorze KURIEROWI
- gdy wybieram opcję odbiór osobisty pojawia się opcja zapłać przelewem i zapłacić przy odbiorze KURIEROWI a chciałbym by klient po wybraniu tej opcji mógł zapłacić TYLKO przy odbiorze w sklepie tj. mogło by to wyglądać tak, że po wybraniu opcji odbiór osobisty na następnej stronie pokazuje się tylko informacja np "dziękuję za zakupy, zapraszamy do sklepu wtedy możesz zapłacić przy odbiorze obsłudze sklepu"

Zaznaczam że mam zainstalowane moduły płatność przelewem i płatność za pobraniem v 0.3
Ship2pay też używałem - jednak mi nie pomógł - może coś źle robię(?) W ship2pay musiałem do danego sposobu wysyłki przyporządkować jakąś płatność z listy, natomiast przy moim rozwiązaniu powinno być tak że po wybraniu odbior osobisty nie można było wybrać sposobu dostawy a ukazywało się jedynie zaproszenie do sklepu w celu odbioru osobistego i zapłaty na miejscu.

Proszę o sugestie i pomoc, z góry dziękuję,
Dominik
oman
Początkujący

Postprzez ircykk » środa, 3 listopada 2010, 12:22

Musisz mieć płatność wybraną, nie może tak być że w sklepie będzie zamówienia bez płatności. Jeśli klient płaci przy odbiorze musi być płatność przy odbiorze i tyle.
ircykk
Administrator

Postprzez oman » środa, 3 listopada 2010, 12:30

i zrobić jej koszt jako 0 zł i to rozwiązuje sprawę tak?
oman
Początkujący

Postprzez ircykk » środa, 3 listopada 2010, 13:08

Ustaw dla odbioru osobistego płatność przy odbiorze w ship2pay i po sprawie.
ircykk
Administrator

Postprzez oman » środa, 3 listopada 2010, 13:26

czy moge ten modul miec zainstalowym wraz z klasycznym modulem za pobraniem?
oman
Początkujący

Postprzez vivaldi » poniedziałek, 22 listopada 2010, 21:51

Problem w tym, że przy użyciu modułów [ship2pay] oraz [cash on delivery - płatność przy odbiorze z kwotą pobrania] doliczana jest właśnie owa kwota pobrania do odbioru osobistego... niby banał ale dziwić klienta może.
Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.
vivaldi
Guru

Następna strona

Powrót do Płatności i wysyłka